"Petrochema-Dextera" pralaimėjo "Vyčiui"

Penktadienis, 08 April 2016 03:00 Parašė

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate tęsiasi atkrintamosios varžybos dėl patekimo tarp keturių geriausiųjų komandų. Ketvirtadienį aštuonios komandos sužaidė savo trečiuosius ketvirtfinalio susitikimus, po kurių visose keturiose porose rezultatas tapo vienodas – 2:1.

Po pergalės svečiuose ir nesėkmės savų žiūrovų akivaizdoje, Jonavos „Petrochema-Dextera“ (treneris Kęstutis Naruševičius) sužaidė jau trečiąsias tarpusavio rungtynes, po kurių viena iš komandų vėl turėjo išsiveržti į priekį. Po pirmosios pergalės svečiuose, Jonavos krepšininkai ne tik Šakių „Vytis“ (treneris Nerijus Zabarauskas) ekipai pralaimėjo namuose, bet turėjo pripažinti pranašumą ir jų aikštelėje. Šįkart po atkaklios kovos rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 82:86 (22:24, 22:20, 19:24, 19:18) ir serijoje iki trijų pergalių Šakių klubas išsiveržė į priekį 2:1.

Nors pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai turėjo nežymią persvarą, bet antrajame ketvirtyje Jonavos krepšininkai ne tik pasivijo varžovus, bet septintąją šio kėlinio minutę Tomas Milinskas pagaliau net ir persvėrė rezultatą Jonavos komandos naudai (36:34). Atkaklumą liudijo ir rezultatas po dviejų kėlinių, kai nei vienai komandai taip ir nepavyko įgyti bent minimalios persvaros. Švieslentėje degė keturi ketvertai (44:44).

Po didžiosios pertraukos dar kurį laiką jonaviečiai turėjo nežymią persvarą, bet šakiečiai palaipsniui perėmė iniciatyvą ir vėl susigrąžino turėtas aukštumas (61:68).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Vyčio“ klubas pirmavo septynių taškų persvara (67:74), bet žingsnis po žingsnio „Petrochema-Dextera“ krepšininkams pavyko sugrąžinti mačui intrigą. Tado Sebežiovo taiklios baudos likus pusantros minutės, paliko vos trijų taškų deficitą (77:80). Panaši situacija buvo, kai iki pagrindinio laiko pabaigos buvo likusios 8 sek. Tuomet visas tris baudas pataikė Justas Vazalis, sumažinęs atsilikimą iki tų pačių trijų taškų (82:85). Per likusį laiką radikaliai pakeisti įvykių Jonavos komandai nepavyko ir po pralaimėjimo jonaviečiams tenka serijoje iki trijų pergalių jau vyti varžovus (1:2).

„Vytis“ – Dominykas Domarkas – 23 (5 kl., 5 rez. perd., baudos 7/9 tritaškiai 2/3), Karolis Brusokas – 22 (12 atk. kam., metimai 9/12), Paulius Beliavičius – 12 (tritaškiai 4/6).

„Petrochema-Dextera“ – Tomas Milinskas – 21 (baudos 9/12), Henrikas Vorotnikovas – 17 (dvitaškiai 7/8), Tadas Sebežiovas (tritaškiai 1/5, dvitaškiai 2/8) ir Justas Vazalis (baudos 6/6) – po 12

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse „Palanga“ 68:58 įveikė Vilniaus „Perlą-MRU“ (2:1), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 81:63 nugalėjo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (2:1), o „Mažeikiai“ be didesnio vargo 86:55 sutriuškino Kauno „Žalgirį-2“ (2:1).

Ketvirtosios šių komandų rungtynės įvyks balandžio 9 d., šeštadienį. Jonavos „Petrochema-Dextera“ KKSC salėje su Šakių „Vyčiu“ žais nuo 16.00 val.