Paskelbtas Renginiai

„Lituanica“ ruošiasi muzikaliajam sugrįžimui į didžiausias scenas

Ketvirtadienis, 14 November 2019 15:31 Parašė 

Įspūdingo žiūrovų bei kritikų palaikymo sulaukęs miuziklas „Lituanica“ kviečia į pasirodymus  2019-ųjų gruodį! Tai vienas didžiausių Lietuvoje kada nors pastatytų miuziklų, pasakojantis istoriją apie nepalaužiamą tautos dvasią ir vieną iš labiausiai įkvepiančių epizodų šalies istorijoje.

„Man, kaip režisieriui, neapsakomai geras jausmas yra matyti, kaip viskas, kas buvo užfiksuota mano juodraščiuose ir kadruotėse, scenoje virsta realybe. Muzikos, šokio ir profesionalių atlikėjų pagalba istorija apie Darių ir Girėną miuzikle buvo papasakota tik stipriau ir įtaigiau. Šis miuziklas – apie svajonę. Prieš lipant į sceną, aš atlikėjams sakydavau, kad jie stengtųsi savo dainomis, šokiais papasakoti istoriją apie Lietuvos didvyrius bei pasakyti, kad niekada nereikia bijoti svajoti. Svajoti drąsiai taip, kaip svajojo lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Ir aš labai tikiuosi, kad tai pamatė, patyrė bei užsidegė noru svajoti ir žiūrovai. Aš esu labai patenkintas miuziklu „Lituanica“, – sako režisierius Mantas Verbiejus.

Pasirodymus šią žiemą miuziklas pradės gruodžio 6-ąją „Žalgirio“ arenoje Kaune. Gruodžio 13-ąją lankysis Palangos Koncertų salėje, o gruodžio 27-ąją bus rodomas Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Šiame pastatyme skamba 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica“ sukurtų muzikos kūrinių, kurių stilistika varijuoja nuo šiuolaikinės muzikos fragmentų, iki amerikietiškojo lindyhopo, 4-ojo dešimtmečio Kauno estrados ir net iki lietuviškų liaudies motyvų.

Ypatingą prasmę šiam miuziklui suteikia jaunosios kartos aktoriai – Vaidas Baumila (S. Darius), Jokūbas Bareikis (S. Girėnas), Monique-Monika Pundziūtė (J. Darienė), kurių įkūnijami personažai įgauna šiuolaikiškumo atspalvių, o taip pat išryškina „Lituanicos“ istorijos aktualumą ir dabartiniame pasaulyje. Muziką miuziklui kūrė kompozitorius Gintautas Venislovas, libreto autorius – Martynas Bialobžeskis.

Miuziklas pasakoja net 25 „Lituanicos“ istorijos dalyvių likimus, meilės vingius, atskleidžia patriotizmo, bendruomeniškumo ir vienybės svarbą tautos gyvenime, ypatingas dėmesys skiriamas S. Dariaus ir S. Girėno asmenybėms atskleisti. Daugiau informacijos: www.miuziklaslituanica.lt.

O nuo ko pradėtum Tu, jei siektum neįmanomo?

Web Analytics