Bėgime „Aplink Lietuvą“ – sėkmingai

Trečiadienis, 23 October 2019 11:40 Parašė

Pavėlavusi bobų vasara šiemet džiugina mūsų sportininkus: vienas malonumas bėgti, aikštelėje pažaisti krepšinį, paspardyti futbolo kamuolį ar užsilipti ant lauko treniruoklių.

Praėjusį savaitgalį Rumšiškėse vykusiame bėgime „Aplink Lietuvą“  dalyvavo ir Jonavos klubas „Maratonas“. Kuo šis bėgimas ypatingas? Tai – ne  tik paskutinis,  aštuonioliktasis, Lietuvos bėgimo taurės etapas, bet ir vienintelis Lietuvoje pusmaratonis pagal handicap taisykles (vyresnieji dalyviai pagal amžių koeficientus startuoja anksčiau).

„Maratono“ narys Virgilijus Muralis startavo dvidešimt pirmas ir finišavo pirmas, daugiau nei 4 minutėmis aplenkęs artimiausią varžovą. Na, o „maratonietė“ Vilija Damašickienė, visą distanciją buvusi lydere, aplenkta paskutiniame kilometre, finišavo 18 sek. vėliau ir tarp moterų užėmė 2-ąją vietą.

Kitų „Maratono“ klubo narių rezultatai: moterys – Vilmantė Stašauskaitė (4 vieta)‚ Laura Dapkuvienė (9 vieta); vyrai –Antanas Žukauskas (7 vieta), Justinas Čekanauskas (15 vieta), Gedas Jakubavičius  (45 vieta), Regimantas Mačys (64 vieta).

Komandinėje įskaitoje (skaičiuojami geriausi 3 vyrų ir 3 moterų pasiekti rezultatai) šiame etape nugalėjo Jonavos „Maratono“ klubas.

Ir –  tradiciškai – informacija statistikos mėgėjams. Buvo paskelbti viso sezono rezultatai (asmeninėje įskaitoje kiekvienam varžybų dalyviui skaičiuojami taškai, gauti dešimtyje jo geriausiai bėgtų etapų). Į pirmus penketukus pateko: moterys – 3 vietą užėmusi Vilmantė Stašauskaitė, 5-ąją – Laura Dapkuvienė; vyrai – 2 vietą užėmęs Justinas Čekanauskas, 3-iąją – Antanas Žukauskas, 4-ąją – Virgilijus Muralis. Jie visi savo amžiaus grupėse taip pat tapo nugalėtojais ar prizininkais: V-50 grupėje nugalėjo Virgilijus Muralis; moterų elito grupėje 2-oji Vilmantė Stašauskaitė, 3-ioji – Laura Dapkuvienė; vyrų elito grupėje 2-as Justinas Čekanauskas; 3-ias – Antanas Žukauskas. Savo amžiaus grupėse į penketukus pateko: M-45 – Gintarė Litvinavičienė (5 v.), M-55 –Vilija Damašickienė (5 v.).

Komandinėje viso sezono įskaitoje „Maratono“ klubas iškovojo prizinę 3-iąją vietą.