Paskelbtas Sportas

Pirma lyga: nugalėtojai – „Džiugas“, jonaviečiai parklupdė į antrąją vietą pretenduojančią „Bangą“

Pirmadienis, 14 October 2019 08:55 Parašė

2019 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos čempionatas taip pat artėja link finišo tiesiosios. Be kelių traumuotų ir diskvalifikuotų futbolininkų žaidusi „Jonavos“ ekipa šeštadienį savo gerbėjus pradžiugino pergale – namie 1:0 įveikė dėl medalių kovojančią Gargždų „Bangą“.

Rungtynės Jonavoje vyko vėjuotu ir lietingu oru. O atsižvelgęs į žaidėjų netektis, treneris Eisvinas Utyra pasirinko atsargią taktiką, nurodė žaidėjams pirmiausiai rūpintis savų vartų saugumu ir kantriai laukti savojo šanso.

Iniciatyvą turėjusi „Banga“ pirmame kėlinyje sukūrė galimybių pasižymėti, bet mūsiškių vartus saugojęs Andrius Skorupskas įvarčio nepraleido. Porą kartų jis gelbėjo savo komandą, o prieš pertrauką į kampinį nukreipė rezultatyviausio varžovų komandos žaidėjo Algimanto Bačanskio smūgiuotą kamuolį.

Kitoje aikštės pusėje Kamranas Gulijevas atsakė pavojingu baudos smūgiu, kurį varžovų vartininkas Tadas Norbutas taip pat atmušė už galinės linijos.

Antras kėlinys prasidėjo įspūdingu šeimininkų įvarčiu. 50 min. Lukas Pangonis aikštės viduryje perėmė kamuolį, prasmuko pro keturis varžovų žaidėjus ir puikiu smūgiu maždaug iš 20 metrų išvedė jonaviečius į priekį – 1:0.

Po praleisti įvarčio gargždiškiai toliau bandė atakuoti, tačiau jų išpuolius sėkmingai slopino „Jonavos“ gynėjai, o A. Skorupskas vartus gynė užtikrintai. Jonaviečiams atsiverdavo galimybės kontratakoms, bet rengiant staigius išpuolius dažnai pristigdavo tikslumo.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Jonavos komandos baudos aikštelėje apsilankė ir „Bangos“ vartininkas T. Norbutas, bet ši rizika varžovams naudos neatnešė ir „Jonava“ šventė valingą pergalę minimalia persvara 1:0.

Ši „Jonavos“ pergalė garantavo LFF I lygos nugalėtojų titulą Telšių „Džiugo“ komandai. Telšiškiai šeštadienį svečiuose 3:2 įveikė Kretingos „Miniją“, surinko 61 tašką ir tapo nebepavejami „Bangai“ bei kitoms komandoms.

Kiti 28-ojo turo rezultatai: Mažeikių FK „Atmosfera“ – Kėdainių „Nevėžis“ 1:2, Alytaus „Dainava“ – FC „Kupiškis“ 3:1. Kiti šio turo mačai įvyks šį trečiadienį.

„Jonava“ komandos sudėtis – Andrius Skorupskas, Matas Voronko (79 min. Laimonas Jurevičius), Džiugas Raudonius, Šarūnas Činikas, Arnas Paura, Lukas Pangonis, Artūras Rocys, Gytis Vasylius, Saulius Sivolovas (65 min. Laurynas Stonkus), Kamranas Gulijevas, Paulius Osauskas.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

15 FK Atmosfera 25 2 4 19 21-85 10

Čempionate rezultatyviausiai rungtyniauja Jose Luis Balanta („Dainava“), pelnęs 19 ir Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 18 įvarčių.

FK „Jonava“ kitas rungtynes vėl žais savo aikštelėje (KKSC stadiono dirbtinės dangos aikštė) ir spalio 20 dieną, sekmadienį, 14.00 val. priims Vilniaus „Riterių“ dublerius.