Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Sportas

Iš Nidos pusės maratono – ne tuščiomis

Trečiadienis, 02 October 2019 08:19 Parašė 

Šiemet į jubiliejinį – dvidešimtąjį – Nidos pusmaratonį Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ išbildėjo šiek tiek „nukraujavęs“: Virgilijus Muralis savo rekordus gerino Berlyne, o Gintarė Litvinavičienė matavosi karalienės karūną Varšuvoje. Bet apie tai – kiek vėliau.

Į triukšmingą, draugišką įvairaus amžiaus kompaniją kelionei į Nidą įsiliejo vipetas Elvis. Susipažinęs su savo naująja „gauja“, maloningai leidosi glostomas ir popinamas, tačiau bėgime nedalyvavo: šuneliams lėkti su savo šeimininkais neleido nuostatai. O Elvis taisyklių griežtai laikosi.   

Sinoptikai visą savaitę unisonu griežė apie liūtis vakariniuose rajonuose, tad, pripratę, kad visada bėgimo dieną mums švies saulė, juokavome, jog gamta jubiliejinio bėgimo proga tikrąja to žodžio prasme visus išmaudys. Ir išties: naktį iš penktadienio į šeštadienį Kuršių marios ir jūra godžiai gėrė dosnų lietų, liūtis be gailesčio prausė visą Nidą. O ryte nutyko. Praplyšo debesys, neatlaikę saulės spindulių, šiltas ir švelnus vėjas spėriai džiovino akyse besitraukiančias balutes. Tik bėk ir norėk!

Prieš startą, kol sportininkai buvo „prekinės“ išvaizdos, nusifotografavome, su savo šeimininkais noriai papozavo Elvis; vieni bėgikai mankštinosi, kiti, tą jau padarę, sveikinosi su seniai, o gal ir ne visai, matytais varžovais.

Bėgo maži ir dideli, pasirinkę sau tinkamą trasą. Žinia, dėmesio centre buvo pasiryžusieji įveikti 21 kilometrą. Bet visi „Maratono“ klubo nariai – ir tėvai, ir vaikai – nusipelnė būti paminėti.

Pusę maratono bėgo Antanas Žukauskas, Justinas Čekanauskas, Deividas Bernotas, Vilmantė Stašauskaitė, Remigijus Dapkus, Tadas Survila, Sigitas Ciukša, Saulius Litvinavičius, Edvardas Linkevičius,  Gedas Jakubavičius, Laura Dapkuvienė, Vilija Damašickienė, Ernestas Razvadauskas, Justas Karinauskas, Tomas Cikanavičius.
5 kilometrų trasą įveikė Milda Survilaitė, Bronius Kazėnas, Austėja Survilaitė, Rugilė Ciukšaitė; 2 kilometrus bėgo Adelė Ciukšaitė, Liepa Cikanavičiūtė; 0,5 km – Tautvydas Litvinavičius, Ieva Cikanavičiūtė; 0,21 km – Danielė Zukulovaitė, Emilija ir Kamilė Čekanauskaitės.

***

Popiet į Nidos bendruomenės salę vieni atėjo atsiimti apdovanojimų, kiti – pasidžiaugti savo draugų laimėjimais.

– Įsitikinote, kad Nidoje saulės visada daugiausia? – linksma gaida sveikinimus pradėjo Neringos meras Darius Jasaitis ir paragino plojimais bumbinti (kaip stintas) šio bėgimo organizatorių ir entuziastą Aurelijų Armonavičių pasižadėti, kad įvyks ir 21-asis bėgimas. Tol visi plojo, kol ir „pribumbino“...

Apdovanojimų vakare humoro netrūko. Vyriausiasis teisėjas Almiras Kavaliauskas, pajuokavęs „mes dirbom – prisidirbom, jūs bėgiojot ir prisibėgiojot“, pirmuosius apdovanojimų pasiimti pakvietė bėgikus, nepraleidusius nė vieno Nidos pusmaratonio. Jonaviečiai plojo Petrui Vansevičiui.

Į pusės maratono moterų nugalėtojų šešetuką, užėmusi 6-tąją vietą, pateko jonavietė Vilmantė Stašauskaitė, „Maratono“ bėgikas Antanas Žukauskas vyrų tarpe finišavo dešimtas. Absoliučiais nugalėtojais tapo sesuo ir brolis – Loreta ir Remigijus Kančiai.

Jonaviečiai be apdovanojimų neliko. Tradiciškai lygių savo amžiaus grupėje neturėjo „Maratono“ klubo bėgikė Vilija Damašickienė, pelniusi pirmąją vietą; kita jonavietė Eglė Galimovienė savo amžiaus grupėje irgi buvo pirma, o Deividas Bernotas („Maratono” klubas) – trečias.

Apdovanoti trys greičiausi klubai. Jonavos „Maratonui“, pelniusiam trečiąją vietą, skirtą taurę atsiėmė Antanas Žukauskas.

Nidos pusėje maratono dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Vokietijos sportininkai.

 

***

Sekmadienio popietę visa kompanija patraukėme atgal į Jonavą ne tik dalydamiesi įspūdžiais, bet ir džiaugdamiesi Virgilijaus Muralio sėkme BMW Berlin Marathon. Jame Virgilijus ne tik pagerino asmeninį rezultatą, bet ir Lietuvos penkiasdešimtmečių vyrų rekordą (02:42:40).   
„Dviejų metų projektas baigtas. Šiandien Varšuvoje nubėgau penktąjį Lenkijos Karališkos karūnos maratoną“, – feisbuke įspūdžiais dalijosi Gintarė Litvinavičienė. Karūna pasidabino ir „Maratono“ klubo bėgikė Edita Pilvinienė.

Kaip sakė klubo prezidentas Saulius Litvinavičius, per dvejus metus privalu „subėgti“ penkis didžiausius Lenkijos maratonus ir tada gauni karaliaus arba karalienės medalį. Toks pernai metais papuošė ir Saulių.   

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Web Analytics