Paskelbtas Sportas

Jubiliejų paminėti – turnyras Jonavoje

Pirmadienis, 23 September 2019 09:04 Parašė 

Beveik kiekvieną šeštadienį šaškių mėgėjai renkasi į Jonavos sporto areną pabendrauti su kolegomis ir pažaisti šaškėmis. Šios sporto šakos entuziastai sudalyvauja ir įvairiuose turnyruose, kurie būna ir respublikiniai.

Šįkart į sporto areną rinkosi šaškių mėgėjai iš įvairiausių šalies kampelių, kad pažymėti vieno iš kolegų jubiliejų. Kauno šaškininkui Vidui Jančaičiui suėjo 80 metų, todėl entuziastai ne tik pasveikino sukaktuvininką, bet ir dalyvavo šaškių turnyre. Jame varžėsi 24 dalyviai.

Didžiąją dalį žaidėjų sudarė vyrai, tačiau savo meistriškumą pademonstruoti ir mesti iššūkį ryžosi dvi moterys. Kaip parodė žaidimo eiga, viena jų tiesiog nušluostė nosį ne vienam šios sporto šakos mėgėjui. Varžybų pradžioje kaunietė Vida Žukauskienė buvo vieną paskutiniųjų žaidėjų. Per du ratus buvo surinkusi vos pustaškį, bet čia ir prasidėjo jos nenugalimumas. Šaškių entuziastė iš eilės laimėjo net septynis susitikimus ir tai jai su 7,5 taško garantavo netgi turnyro nugalėtojų vardą.

Kiti du turnyro žaidėjai surinko po 6,5 taško ir teko pasidalinti kitas prizines vietas. Antroji vieta atiteko Valdui Veršuliui iš Anykščių, o trečiąją vietą iškovojo gan jaunas žaidėjas, keturiolikmetis Arijus Ribokas iš Kupiškio. Jonavai šįkart atstovavo tik trys šaškininkai, kurie buvo antrojo dešimtuko ribose.

Artimiausiu metu Jonavos šaškių mėgėjai turės ne vieną galimybę sudalyvauti įvairaus lygio respublikinėse varžybose. Rugsėjo 28 d. jonaviečiai dalyvaus trijų kartų turnyre, kur Marijampolėje varžysis seneliai, vaikai, anūkai. Tuo pat metu šaškininkai pratęs ir Aukštaitijos taurės varžybas. Visgi, po mėnesio (spalio 28 d.) Jonavoje vyks šaškių pirmenybės, po kurių 16 geriausių žaidėjų atkrentamųjų principu varžysis dėl kaišiadoriškio šaškininko Petro Lažauninko įsteigtos taurės.

GYTIS RAMANAUSKAS

Web Analytics