Nesėkmių ruožas baigtas solidžia pergale

Antradienis, 03 September 2019 10:55 Parašė

Praėjusią savaitę Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadiono dirbtinės dangos aikštelėje vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos rungtynės tarp FK „Jonava“ ir Kretingos „Minija“ komandų. Prieš susitikimą žaidėjai buvo skirtingų nuotaikų. Įdomu, kad abi ekipos turėjo po keturias serijas, tačiau jonaviečiai savo sąskaitoje skaičiavo net keturis pralaimėjimus iš eilės ir troško kuo greičiau reabilituotis. Tuo tarpu kretingiškiai į Jonavą atvyko su keturiomis pergalėmis iš eilės.

Abi serijos nutrūko šeštadienio vakarą, kai „Jonavos“ futbolininkai įspūdingose rungtynėse namie pranoko svečius iš Kretingos 4:1 (1:1).

Traumų gerokai išretinta Jonavos komanda aktyviai pradėjo rungtynes ir dažnai rezgė atakas abiem aikštės kraštais. Aktyvumas greitai davė vaisių. 15 min. Kamranas Gulijevas įsiveržė į baudos aikštelę ir galingu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus – 1:0.

Kėlinio viduryje po kampinio geroje situacijoje atsidūrė Arnas Paškevičius, tačiau smūgis galva jam nenusisekė ir kamuolys lėkė pro šalį.

„Minijos“ atakos pirmame kėlinyje taip pat buvo pavojingos ir įtampos prie Romo Margelio ginamų vartų netrūko. O paskutinę kėlinio minutę svečiai išlygino rezultatą. Po Luko Pangonio pražangos teisėjo skirtą 11 m baudinį realizavo Donatas Surblys – 1:1.

Jonaviečių neišmušė iš ritmo tokia kėlinio pabaiga ir antrą mačo dalį jie pradėjo taip pat aktyviai. 52 min. kilusia sumaištimi varžovų baudos aikštelėje pasinaudojo ir įvartį pelnė Paulius Osauskas.

61 min. žiūrovai vėl pašoko iš savų vietų, kai „Jonava“ įmušė trečią įvartį, trumpą žaidimo atkarpą rungtyniaudama mažumoje. Tuo metu pagalba buvo suteikiama susižeidusiam Arnui Paurai. O A. Paškevičius prasiveržė beveik pro visą aikštę, laiku atliko perdavimą K. Gulijevui ir legionierius iš Azerbaidžano padidino šeimininkų persvarą iki 3:1.

Deja, netrukus antra geltona kortelė buvo parodyta L. Pangoniui. Vis tik jonaviečiai atsilaikė, o 78 min. mažumoje liko ir varžovai.

Po šio epizodo kretingiškių entuziazmas išblėso, o paskutinę minutę šias įnirtingas rungtynes vainikavo A. Pauros įvartis, nulėmęs įtikinamą jonaviečių pergalę rezultatu 4:1.

Pergalė „Jonavos“ komandai (33 tšk.) leido pakilti į 6-ą vietą.

„Jonavos“ sudėtis: Romas Margelis, Arnas Paura, Džiugas Raudonius, Arnas Paškevičius, Jonas Ulberkis, Deividas Raulinaitis (nuo 46 min. Matas Voronko), Artūras Rocys, Kamranas Gulijevas (81 min. Laurynas Stonkus), Lukas Pangonis, Titas Aukštuolis, Paulius Osauskas.

Kitose  22-ojo turo rungtynėse lyderiai Telšių „Džiugas“ 2:0 parklupdė Kėdainių „Nevėžį“. Tokiu pat rezultatu „Vilniaus Vytis“ įveikė FC „Kupiškį“, o Vilniaus „Riteriai B“ – BFA „Vilnių“. Be to, FA „Šiauliai“ net 7:1 sutriuškino FK „Pakruojį“, Kauno „Hegelmann Litauen“ po atkaklios kovos 2:3 nusileido Gargždų „Bangai“, Vilniaus FK „Žalgiris B“ sužaidė taikiai 2:2 su Mažeikių „Atmosfera“.

Po šių  rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

15 FK Atmosfera 21 1 4 16 18-77 7

Čempionate rezultatyviausiai rungtyniauja Jose Luis Balanta („Dainava“), pelnęs 16, Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 15, Algimantas Bačanskis(„Banga“) – 14 įvarčių. FK „Jonava“ ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniauja du įvarčius į savo sąskaitą pridėjęs Kamranas Gulijevas, kuris dabar turi 8 tikslius smūgius.

Kitas rungtynes jonaviečiai rugsėjo 8 d. (sekmadienį) vėl žais namie su „Pakruojo“ ekipa. Rungtynių pradžia 14.00 val.