Paskelbtas Renginiai

Piešiniai, projektai, vitražai, jų nuotraukos – dedikuota gimtajam miestui Jonavai

Trečiadienis, 07 August 2019 09:11 Parašė 

Liepos pabaigoje Jonavos Kultūros Centro Meno galerijoje atidaryta kauniečio stiklininko Artūro Rimkevičiaus personalinė paroda. Autorius dirba meninio stiklo ir vitražo srityse. Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Patinka karštas ir šaltas stiklo apdirbimas, stiklo plastika. Pastaruoju metu derina lakštinį stiklą su bronza. Ieško plastinių sprendimų paremtų kontrasto principu, filosofija.

Kodėl paroda dedikuota Jonavai? 

A. Rimkevičius gimė 1960 m. Jonavoje. Būdamas 8 metų išvyko mokytis į Vilniaus meno mokyklą. Kas metai keitė meno mokyklas, kol 1971 m. atvyko į Kauną. 1972-1979 m. baigė Naujalio vidurinę meno mokyklą. 1979-1984 m. studijavo VDI Kauno taikomosios dailės fakultete, baigęs šį institutą įgijo dekoratyvinės dailės (stiklo) dailininko specialybę. 1997-1999 m. studijavo VDU Menų fakultete menotyros magistratūroje ir sėkmingai ją baigė. Menininko kūrybai įtakos turėjo tokie žymūs Lietuvos menininkai kaip G. Didžiūnaitė, V. Janulionis, V.Narutis, K.Milkevičius, D.Paliukaitienė.

A. Rimkevičius yra profesionalus stiklo dailininkas, nuo 1997 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo 2015 m. asociacijos LATGA narys. Turi meno kūrėjo statusą. Jo darbai buvo eksponuojami personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Danijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Šioje parodoje autorius bando parodyti savo kūrybinį kelią. Matome eksponuojamus vitražų projektus, kartonus, kalkes, nuotraukas ir stiklo objektus į kuriuos galime pažvelgti menininko akimis. 

Pats gražiausia parodoje eksponuojamas A. Rimkevičiaus darbas yra plonastiklis švino vitražas „Šv. Marijos veido detalė“ (2015 m.). „Restauravau Prienų medinės bažnyčios vitražus, kadangi originalo detalė buvo sudaužyta (autorius nežinomas), teko nupiešti naują, o senąją nutariau pagarbiai išsaugoti, sukuriant naują kūrinį. Dėliodamas vitražų kalkes pastebėjau, kad sutampa Marijos ir Kristaus veidų detalių linijos, taip gimė šio vitražo detalė-akcentas.“ - pasakojo autorius.

Kitas puikus plonastiklis švino vitražas – „Vilhelmas Storosta-Vydūnas“ (58,5x58,5 cm, 2018 m.). „Mane seniai inspiravo pats Vydūnas, jo kūryba, todėl ilgą laiką norėjau sukurti vitražų ciklą su Lietuvai svarbiais asmenimis. Netikėtai patį pirmą sukūriau Vydūno portretą dar nežinodamas, kad 2018 m. bus paskelbti Vydūno metais“ - kūrinį pristatė menininkas.

A. Rimkevičiaus paroda vyks iki 2019.08.23 d. kviečiu aplankyti.

Eitvydė PRANEVIČIENĖ

Web Analytics