Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Futbolas

Po pertraukos: FK „Jonava“ ekipos pasipildymas žaidėjais, skaudi nesėkmė namuose

Pirmadienis, 29 July 2019 08:35 Parašė

Per pastarąjį mėnesį, tiek Lietuvos futbolo A, tiek ir pirmojoje lygose buvo paskelbtos pertraukos. Būtent pertraukos metu klubai sprendė savąsias problemas, pildėsi naujais žaidėjais, žaidė kontrolines rungtynes. Jau kurį laiką opi problema buvo Kauno „Stumbro“ komandos (ne) egzistavimas. Šiam  klubui duotas mėnesis susitvarkyti finansinius įsipareigojimus. Tačiau to padaryta nebuvo ir klubo žaidėjai išsivažinėjo po kitas komandas.

Tad A lygą šiemet užbaigs daugiausiai septynios komandos. Tuo tarpu pirmoje lygoje situacija dar painesnė, nes „Stumbras B“ nesužaidė 50 procentų rungtynių, todėl iškovoti taškai, žaidžiant su šia komanda, bus anuliuoti. Tai reiškia, kad turnyrinėje lentelėje situacija pagerės tiems klubams, kurie žaisdami su kauniečiais prarado taškus. Taškų nepraras ir FK „Jonava“ ekipa, nes pirmajame rate jonaviečiai 0:1 nusileido Kauno klubui.

Daugelis abiejų lygų komandų vykdė pokyčius sudėtyse. Ne išimtis buvo ir FK „Jonava“ komanda. Eisvino Utyros treniruojamoje komandoje įvyko gan nemažai pokyčių. Ekipoje nerungtyniaus vartininkas Matas Daškus, tačiau sudėtį papildė eilė jaunų futbolininkų. Prie jau seniau atvykusių Laimono Jurevičiaus, Luko Pangonio ir legionieriaus iš Rusijos Leo Chaukin, per pertrauką ir atsidariusį perėjimų langą, prie ekipos prisijungė „Stumbre B“ rungtyniavę Arnas Paura bei Deividas Raulinaitis, taip pat panevėžietis Titas Aukštuolis, Robertas Ratkevičius iš Vilniaus „Riteriai B“. Komandos sudėtyje pirmosiose rungtynėse buvo ir Jonavos septyniolikmečių ekipoje žaidžiantis Dominykas Daunoravičius.

Praėjusį šeštadienį FK „Jonava“ kūno kultūros ir sporto centro stadiono dirbtinės dangos aikštelėje varžėsi su FC „Kupiškis“ klubu, su kuriuo pirmajame rate svečiuose buvo sužaidę nulinėmis lygiosiomis. Po pertraukos lygoje stipriai pasikeitė ir šios komandos sudėtis. Ekipa pasipildė naujais žaidėjais, iš kurių gan didelis skaičius užsieniečių.

Mačo pradžia Jonavos komandai tikrai nieko blogo nežadėjo, o įpusėjus pirmajam kėliniui surado galimybę pirmiems pelnyti įvartį. 23 min. varžovai savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo Džiugas Raudonius ir jonaviečiai išsiveržė į priekį. Tačiau tiek pačiai komandai, tiek ir sirgaliams ilgai džiaugtis įvarčiu neteko, nes po kelių minučių svečiai pasinaudojo aikštės šeimininkų klaida ir išlygino rezultatą (1:1).

Prasidėjus antrajai žaidimo pusei Jonavos futbolininkai suaktyvino veiksmus puolime, nes po keitimo pasirodęs azerbaidžanietis Kamranas Gulijevas ėmė vis dažniau lankytis varžovų baudos aikštelėje ir vis grasinti jų vartininkui. Visgi, 59 min. rungtynės ėmė krypti nepalankia linkme. Svečiai greitos atakos metu pasižymėjo antruoju tiksliu smūgiu. Situacija nebuvo beviltiška. Be to, iki mačo pabaigos buvo likę daug laiko. 72 min. žiūrovai išvydo firminį Arno Paškevičiaus salto. Taip šis jonavietis daro, kai atsiranda proga švęsti. Po standartinės situacijos, po kampinio pirmas link kamuolio suskubo šis žaidėjas ir galvos smūgiu atstatė pusiausvyrą (2:2).

Per likusį laiką komandos gynyboje neužsidarė, bet atvirkščiai, didesnį dėmesį skyrė puolimui. Aišku, taškas namuose netenkino ir FK „Jonavos“, bet pasirodo, ekipa liko su nuliu. Paskutinėmis susitikimo minutėmis klaida kainavo dar vieną įvartį ir jonaviečiai patyrė nesėkmę rezultatu 2:3, nors pergalė būtų dar labiau sustiprinusi pozicijas siekti prizinės vietos.

FK „Jonava“ sudėtis – Andrius Skorupskas, Jonas Ulberkis (nuo 59 min. Robertas Ratkevičius), Džiugas Raudonius, Arnas Paškevičius, Gytis Vasylius (nuo 59 min. Arnas Paura), Artūras Rocys, Matas Voronko, Lukas Pangonis, Leo Chaukin, Paulius Osauskas (nuo 84 min. Deividas Raulinaitis), Laurynas Stonkus (nuo 46 min. Kamranas Gulijevas).

Kelios šio septynioliktojo turo rungtynės nukeltos vėlesniam laikui. Kitose rungtynėse ekipos pasižymėjo dideliu rezultatyvumu. Kėdainių „Nevėžis“ sublizgėjo Pakruojyje, kai net 9:1 sutriuškino vietos komandą. Šiame mače Evaldas Kugys įmušė tris įvarčius, o kažkada Jonavos ekipoje rungtyniavęs Aretas Gėgžna pasižymėjo „pokeriu“ – keturiais įvarčiais. Įdomus faktas, kad šiame ture buvo užfiksuotas ir dar vienas toks pat rezultatas. Alytaus „Dainava“ 9:1 nepasigailėjo paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje esančios Mažeikių „Atmosferos“. Lygoje sužaistos ir dar du susitikimai. FA „Šiauliai“ savo aikštelėje 0:3 pripažino Gargždų „Bangos“ pranašumą, o Kretingos „Minija“ atėmė taškus (1:1) iš „Vilniaus Vyčio“.

Jei jau priimtas sprendimas, kad anuliuojami Kauno „Stumbro B“ rezultatai, tai po šių rungtynių pakoreguota turnyrinė lentelė atrodytų taip (vieta, komandos rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

Edgaras Stankevičius (FC "Kupiškis") 8

FK “Jonava” gretose K. Gulijevas, L. Stonkus ir P. Osauskas yra įmušę po 6 įvarčius.