Paskelbtas Rajono naujienos

Vyrai sukirto rankomis: rekordas bus

Penktadienis, 19 July 2019 08:37 Parašė 

Prieš savaitę garsusis armonininkas Antanas Kirvelevičius iš Vilniaus grįžo itin gerai nusiteikęs. Apsilankęs agentūroje FACTUM, jonavietis su rekordus fiksuojančios įstaigos vadovu Vytautu Navaičiu sukirto rankomis: neseniai juodu ant balto užfiksuotas muzikanto rekordas iškart prakalbinti 11 instrumentų bus įrašytas Lietuvos rekordų knygoje.

Tokio įrašo garantiją suteikė ne žodinis pažadas, o diplomas, kurį Antanui įteikė pats agentūros vadovas. Jis teigė, kad mūsų muzikanto sugebėjimai tilptų į jau rengiamą ir rudenį pasirodysiančios „Lietuvos rekordų“ knygos 4 laidą. Primename, kad pasaulio rekordai įrašomi į dar storesnę Gineso knygą. Joje kol kas įrašyta vos per 50 Lietuvoje užfiksuotų ar su Lietuva susijusių pasiekimų. Netrukus ten tilps dar du: tai fantastikos srityje visus nustebinusi didžiausia sapnų gaudyklė ir iš šiaudelių sunertas sodas – savotiška bioenergetinė aplinkos valymo priemonė. Beje, prieš kone tris dešimtmečius pasaulį nustebinusiame Baltijos kelyje, kur nuo Vilniaus iki Talino rankomis susikabino 1,5 mln. žmonių, dalyvavo ir pats agentūros vadovas. Įdomu, kad Baltijos kelias nebuvo sąmoningai rekordo siekiantis sujudimas. Tai natūraliai susidariusi žmonių, susiėmusių rankomis, grandinė, kurią jungė bendras tikslas – laisvės troškimas.

Anot V. Navaičio, mūsų rekordų sąrašas daugiausia pasipildė pernai vasarą. Čia ir Kaune, virš Nemuno salos, į dangų pakilę 100 oro balionų, čia ir Rokiškyje vienu metu šaukštus pakėlusių 7000 sriubos valgytojų, čia ir Nerimi plaukusių 100 baidarių, taip pat Žeimiuose, per Jonines pademonstruotas ilgiausias medinis žaislas – 36 metrų arkliukas, daugybė kitų fantazijos nestokojančių lietuvių pramanų. Antaną, kaip muzikantą, atrodo, labiausiai nustebina ilgiausiai neiširęs dainininkų duetas. Jo herojai – Nelė Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas, karaliavę mūsų scenose net 25 metus.

Šiuo metu A. Kirvelevičius vienu metu gali pagroti su 11 instrumentų, kurie paklūsta jo rankoms, kojoms ir burnai. Tačiau jonavietis mano, kad jo išradingumas dar neišseko. Mat pasaulio rekordų knygoje paminėtas vienas nutrūktagalvis, kuriam pakluso net 43 instrumentai. Jonavietis, atrodo, jau netoli šio...

Marius Glinskas

A. Kirvelevičiaus albumo nuotr.

Web Analytics