Paskelbtas Renginiai

Dailininkės Deimantės netradicinė chna tatuiruočių paroda

Antradienis, 09 July 2019 10:32 Parašė 
Chna tatuiruočių autorė D.  Paškevičiūtė (dešinėje). Chna tatuiruočių autorė D. Paškevičiūtė (dešinėje).

Liepos 4 d. vakare, Jonavos Kultūros Centro foje įvyko susitikimas su dailininke Deimante Paškevičiūtė. Ji pristatė chną tatuiruočių meną, bei pravedė chna dažų kūrimo pamoką. „Laikinos, natūralios chna tatuiruotės – natūraliausias kūno puošybos būdas“ – sakė Deimantė Paškevičiūtė.

Parodoje eksponuojamos gražiausių Deimantės darbų fotografijos. Jomantės Mačiukaitienės, Ailando Legačinsko, Jurgitos Imbrazės, Evelinos Stepšytės nuotraukos atspindi modelių fotosesijas su piešiniais ant žmogaus kūno. Iš fotografijų sklinda energija, veržiasi emocijos. Jose matome darbo užkulisius, meistro ir kliento sąlytį, odos pokytį. Matome kaip vyksta kūrybinis procesas, kaip gimusi chna tatuiruotė atsiskleidžia užsakovo vidų.

Atidarymo metu, Deimantė pasakojo apie savo dailininkės kelią, chną  augalo paieškas, savų dažų gamybą, naudojamus eterinius aliejus. Pasakojo apie baigiamąsias studijas, erotinių linijų kūrybą, mokytojus, keliones, modelių paiešką ir draugystę su jais. 

Nuotraukų ciklai suskirstyti į kelis etapus. Kiekviename iš jų modelį matome su skirtingais  piešimo raštais, ornamentais, kuriais autorė užkoduoja savitą individualų braižą, kurį nuojautomis padiktuoja pats žmogus.

„Kartais žmonės pasitiki manimi, tomis akimirkomis aš atsiduodu kūrybai ir pojūčiams. Esu laiminga, kai jie dėkoja man už tokį paprastą grožį, saugo jį ir vertina.  Džiaugiuosi, kai modeliai sugrįžta ir vis daugiau žmonių nori išbandyti šį meną, o tai leidžia man tobulėti. Dažniausiai merginos ir vaikinai tuoj pat fiksuoja atsiminimą – juk chna tatuiruotės laikinos, bet nuotraukose jos ilgam išsaugos gilų grožio įspūdį, nes kiekvienas piešinys yra nepakartojamas“. – apie kūno tapybą pasakojo chna ant odos parodos autorė. 

Pristatymo metu Deimantė jautėsi pakylėta, dėkoja susirinkusiems žmonėms, artimiesiems, mamai ir broliui už palaikymą. Pirmą kartą mačiau tiek daug lauko gėlių puokščių, kurias dovanojo dailininkei draugai, mokytojai, kolegos iš užsienio, modeliai, fotografai. Jaunos menininkės talentui tą vakarą neliko nei vieno abejingo svečio. Dailininkės Deimanės chna tatuiruotės – tai gera linkintys piešiniai ir simboliai, tai tarsi gėrio, sėkmės ar laimės kodas kito žmogaus sieloje. 

Kiekviens lankytojas galėjo išbandyti savo gabumus piešdamas ant popieriaus su greit nusiplaunančiu chna dažų konusu, pagamintu „čia ir dabar“  parodos metu. Deimantei liko lankytojų darbai - palinkėjimai, o išmargintų ženklų visuma – atsiliepimų knyga.  Jei piešėte daug taškelių, vingių, lašelių, bangų ar gėlių, vadinasi  dailininkei linkėjote meilės, sėkmės, klestėjimo, didelių pinigų ir sulaukti stebūklo. Apie tai perskaičiau chna simbolių istorijoje.

Atsisveikinant aš gavau dovaną – tikrą, ilgai išlaikančią spalvą, chną dažų konusą. „Galėsit miegančiam vyrui nupiešti ūsus“, – pajuokavo Deimantė. 

Eitvydė Pranevičienė

Web Analytics