Paskelbtas Sportas

Sidabrinis medalis Europos čempionate

Pirmadienis, 08 July 2019 08:43 Parašė

Birželio 28-29 dienomis Prahoje (Čekija) vyko Europos kiokušin karate pilno kontakto čempionatas. Šiose varžybose dalyvavo ir Jonavos kiokušin karate klubo „Kumite“ (treneriai Valdas Braslauskas ir Alfredas Jakštas). Dėl apdovanojimo į kovas stojo U16 grupėje besivaržiusi Meda Jakaitė (KATA) bei U18 sportininkų tarpe grumėsi Gediminas Cvykas (70-75 kg svorio kategorija).

Sportininkams sekėsi gan skirtingai. Abiems tai buvo pirmasis Europos čempionatas. M. Jakaitė sukovojo puikiai ir tik vieno teisėjo sprendimo pritruko iki medalio bei su keliais varžovais pasidalino 5-8 vietas.

G. Cvykas iš visų Lietuvos rinktinės sportininkų tarp aštuoniolikmečių vaikinų iškovojo medalį. Pirmą kovą „prašoko“ be dvikovos, o antrą laimėjo prie lenką. Jonavos atletas nesustojo ir pademonstravo savo puikų pasiruošimą. Trečioje kovoje, jau pakeliui link apdovanojimų, Gediminas vilčių nepaliko Vengrijos sportininkui ir finale susitiko su Gruzijos atstovu.

Tokio amžiaus vaikinai gruzinai jau būna panašūs į vyrus, su barzdomis. Gediminas kovojo puikiai ir po pirmo laiko du teisėjai skyrė pergalę Jonavos sportininkui, o trys parode lygiąsias. Tad teko kovoti toliau. Po pirmo pratesimo vėl du teisėjai buvo jonaviečio pusėje, bet tai finalas ir teko kovoti toliau. Besibaigiant laikui Gediminas padare neleistinus veiksmus ir pralaimėjo kova. Taigi, G. Cvykas savo grupėje Europoje buvo antras ir pasidabino sidabro medaliu.

Viso Lietuvos sportininkai čempionate iškovojo net 34 medalius ir vienu aplenkę Vengrijos rinktinę, tapo nugalėtojais.