Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Futbolas

Dvi įspūdingos FK “Jonava” pergalės

Pirmadienis, 08 July 2019 08:41 Parašė

2019 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos čempionate, kaip ir aukščiausioje lygoje, vis dar nežinoma situacija dėl abiejų rungtyniaujančių Kauno „Stumbras“ ekipų. Tačiau kitos komandos jau ne tik pabaigė pirmojo rato kova, bet ir pradėjo antrąjį.

Paskutiniu metu gan malonių naujienų turi FK „Jonava“, kuri pademonstravo įspūdingą puolimą ir savo sąskaitą ne tik įsirašė dvi pergales, bet turnyrinėje lentelėje jau pasivijo ir trečiojoje pozicijoje esančius Kėdainių futbolininkus. Būtent per savaitę jonaviečiai sužaidė dvejas rungtynes, iš kurių vienerias su „Nevėžiu“. Tai buvo paskutiniosios pirmojo rato rungtynės.

KKSC stadiono dirbtinės dangos aikštelėje jonaviečiai pademonstravo tvirtą charakterį, du kartus panaikinę varžovų persvarą ir perėmę iniciatyvą. Pirmo kėlinio viduryje „Nevėžį“ į priekį išvedė Rimvydas Lipnevičius. Laurynas Stonkus netrukus (28 min.) rezultatą išlygino, bet 31 min. svečiai atsidūrė priekyje po vieno rezultatyviausių I lygos žaidėjų Evaldo Kugio tikslaus smūgio. Vis gi, dar iki pertraukos „Jonavai“ pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą: 42 min. pasižymėjo Kamranas Gulijevas, o 44 min. įmušė Artūras Rocys (3:2).

Antrame kėlinyje aikštėje jau dominavo šeimininkai. 57 min. L. Stonkus įmušė antrą savo įvartį, o 62 min. įvarčių sąskaitą atidarė ir Jonas Ulberkis. Komandoms daugiau pasižymėti nepavyko ir „Jonava“ prieš principinius varžovus šventė pergalę rezultatu 5:2.

FK „Jonavos“ sudėtis: Andrius Skorupskas, J. Ulberkis, Džiugas Raudonius, Arnas Paškevičius, Matas Voronko, Šarūnas Činikas, Kamranas Gulijevas (66 min. Saulius Sivolovas), A. Rocys, Laimonas Jurevičius, Paulius Osauskas, L. Stonkus.

Rungtynėse su kėdainiečiais Jonavos komandoje debiutavo Laimonas Jurevičius, kuris yra atstovavęs „Stumbro“ komandą“. Iš kitos pirmosios lygos komandos Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipos atvyko Lukas Pangonis, kuris FK „Jonava“ gretose debiutavo jau kitose rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“. Susitikimas vėl vyko Jonavoje ir jonaviečiams padėjo dar vienas naujokas, legionierius iš Rusijos Leo Chaukinas.

Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė aštriais išpuoliais, bet netrukus iniciatyvą tvirtai perėmė „Jonava“. Šeimininkai atakavo dažnai ir įvairiai, kėlė daug kampinių, tačiau niekaip negalėjo pramušti sutankintos varžovų gynybos.

Ledai pajudėjo po pertraukos. 55 min. Paulius Osauskas liko be priežiūros baudos aikštelės krašte ir netrukus pasinaudojo šia galimybe (1:0).

Deja, netrukus rezultatas tapo lygus. 61 min. po varžovų baudos smūgio „Atmosferos“ lyderis Evaldas Razulis galva perkėlė kamuolį per vartininką Andrių Skorupską (1:1). 69 min. mažeikietis Gintas Skrodenis pabėgo nuo gynėjų ir dar kartą nuginklavo jonaviečių vartininką (1:2).

Atsilikdama „Jonavos“ komanda nepasimetė ir toliau spaudė varžovus. Jau 73 min. varžovai prasižengė savo baudos aikštelėje, o 11 m baudinį realizavo Džiugas Raudonius (2:2).

80 min. žiūrovai pakilo iš savo vietų, kai persvarą šeimininkams sugrąžino Laurynas Stonkus. Kapitonas pasižymėjo po tikslaus perdavimo iš krašto. 86 min. antrą geltoną kortelę prieš save išvyko „Atmosferos“ žaidėjas Edas Jankauskas ir varžovų komanda pakriko.

Jau per teisėjo pridėtą laiką „Jonavos“ persvarą įtvirtino po keitimo aikštėje pasirodęs L. Pangonis (4:2).

Po šios pergalės „Jonava“ surinko 30 taškų ir išliko ketvirtoje vietoje, o atsilikimas nuo trečioje pozicijoje esančio Kėdainių „Nevėžio“ sumažėjo tik iki 3 taškų.

„Jonavos“ sudėtis: A. Skorupskas, J. Ulberkis, Dž. Raudonius, A. Paškevičius, M. Voronko, L. Jurevičius (71 min. L. Pangonis), L. Chaukinas (62 min. K. Gulijevas), A. Rocys, G. Vasylius, P. Osauskas, L. Stonkus.

Kiti 15-ojo ir 16-ojo turų rezultatai: „Pakruojis“ – FK „Vilnius“ 2:3, FK „Atmosfera“ – Vilniaus FK „Riteriai B“ 3:2, Vilniaus „Žalgiris B“ – Telšių „Džiugas“ 0:3, FA „Šiauliai“ – „Vilniaus Vytis“ 1:0, Gargždų „Banga“ – Alytaus „Dainava“ 0:1, Kretingos FK „Minija“ – Kauno „Hegelmann Litauen“ 0:0, „Pakruojis“ – „Banga“ 0:1, FC „Kupiškis“ – „Džiugas“ 1:1, „Dainava“ – FA „Šiauliai“ 2:1, FK „Vilnius“ – „Hegelmann Litauen“ 0:2, FK „Riteriai B“ – FK „Minija“ 2:2.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip: komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

12 Stumbras B 12 4 2 6 10-21 14
13 Minija 15 3 4 8 18-34 13

5 Andrius Lipskis ("Banga") 10

Po šių mačų LFF I lygos pirmenybėse skelbiama trijų savaičių pertrauka. Kitas rungtynes Jonavos futbolininkai žais liepos 27 dieną, šeštadienį, taip pat namie su FC „Kupiškis“ ekipa.