Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 43

Aštuntfinalio serija nusikelia į Jonavą

Šeštadienis, 26 March 2016 20:50 Parašė

2015-2016 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate toliau tęsiasi pirmasis atkrintamųjų etapas, kuriame 5-12 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos grumiasi dėl vietų ketvirtfinalyje, kur prisijungs keturios pajėgiausios lygos ekipos.

Jonavos „Petrochema-Dextera“ (treneris Kęstutis Naruševičius) šiame varžybų etape žaidžia su septintojoje pozicijoje buvusiu „Telšių“ klubu. Iki trečiojo tarpusavio susitikimo, jonaviečiai buvo viena koja kitame etape, nes ne ir išvykoje, ir namuose pasiekė dvi pergales bei serijoje iki trijų pergalių pirmavo 2:0.

Mažeikiuose („Telšiai“ namų rungtynes žaidžia Šiame mieste) ši serija galėjo būti užbaigta, jei Jonavos krepšininkai būtų pasiekę trečiąją pergalę iš eilės. Visgi, šįkart aikštelės šeimininkai rungtyniavo šiek tiek geriau ir laimėję rungtynes rezultatu 65:73 (20:23, 20:18, 16:18, 9:14) sušvelnino serijos rezultatą (1:2).

Kurį laiką abi komandos keitėsi pirmaujančiųjų vaidmenimis, tačiau iki antrojo ketvirčio pabaigos likus dviems minutėms, telšiškiai pamėgino atitrūkti (32:39). Tačiau Lukas Grabauskas ir Henrikas Vorotnikovas baudomis, o Ričardas Verbickas tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo ir trečiajam kėliniui jonaviečiai turėjo tik vieno taško deficitą (40:41).

Minėtų žaidėjų taškai prasidėjus šiam kėliniui leido Jonavos krepšininkams jau pagalvoti ir apie serijos pabaigą. Pirmaudami 46:41, įpusėjus kėliniui skirtumą dar daugiau padidino (54:47). Šešias trečiojo ir ketvirtojo kėlinio pradžios minutes „Petrochema-Dextera“ taip ir nesurado galimybių pelnyti taškų. Per šį laiką išsisprendė mačo likimas, nes jonaviečiai pralaimėjo šią atkarpą net 0:13 ir pripažinę varžovų pranašumą nukėlė seriją į Jonavą.

„Telšiai“ – Laurynas Kaveckis – 22 (tritaškiai 3/5, metimai 8/13), Emilijus Gumuliauskas – 13 (4 kl., tritaškiai 3/6), Ovidijus Kaminskis – 11 (8 atk. kam., baudos 2/6).

„Petrochema-Dextera“ – H.Vorotnikovas – 19 (baudos 4/6, metimai 7/11), Tadas Sebežiovas – 10 (4 kl., tritaškiai 0/5, metimai 5/13), Karolis Šarukas ir R.Verbickas (tritaškiai 2/7).

Į ketvirtfinalį jau žengė dvi komandos, seriją laimėjusios 3:0. Kauno „Žalgiris-2“ savo aikštelėje pasiekė trečiąją pergalę iš eilės prieš „Šilutę (78:62), o Vilniaus „Perlas-MRU“ – prieš Raseinių „Rasai“ ekipą (72:61). Kitose dvejose porose prireiks ir ketvirtųjų tarpusavio susitikimų. Be Jonavos ir Telšių mačo, dar vienų rungtynių reikės tarp Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei Joniškio „Delikatesas“ ekipų (80:89).

Kovo 29 d., antradienį, Jonavos ir Telšių komandos žais KKSC salėje (18.00 val.).