Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Renginiai

Jautri pilietiškumo pamoka

Trečiadienis, 29 May 2019 09:19 Parašė 

Gegužės trečią sekmadienį Jonavoje, kaip ir visoje šalyje, paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Ta proga istorijos mokytojos Vita Montvilienė ir Laima Statkevičienė kartu su Laisvės kovų dalyve, tremtine Veronika Gabužiene į prasmingą išvyką, pavadintą „Jonavos laisvės kovų istorija“, pakvietė Senamiesčio gimnazijos, Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Kulvos ir „Lietavos“ pagrindinių mokyklų ugdytinius, Bukonių mokyklos skautus.

Kelionėje aplankytas Vanagiškių (Kulvos sen. ) koplytstulpis, iškilęs kovotojams už laisvę atminti. Nuvykta į Žeimius, kur prie žymaus skulptoriaus, kraštiečio Konstantino Bogdano koplytėlės žuvusiems už nepriklausomybę jaunieji Bukonių skautai perskaitė partizanų priesaiką. Po to tylos minute pagerbti Bazilionių kaimo (Bukonių sen.) partizanai, pasistiprinta Bukonių mokyklos virėjų skautiška koše. Žygis baigtas Jonavoje, prie naujojo paminklo Laisvės kovų dalyviams.

Išvykos metu pasakojimus apie bebaimius laisvės gynėjus lydėjo susikaupimas ir pagarba. Paskaityta partizanų poezijos. Aptvarkytos kovotojų žūties vietos, pasodinta gėlių, uždegtos žvakutės.

Marius Glinskas

Web Analytics