Atkrintamųjų varžybas „Petrochema-Dextera“ pradėjo trijų pratęsimų trileriu

Trečiadienis, 23 March 2016 09:19 Parašė

Antradienį, 2015-2016 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate prasidėjo atkrintamųjų varžybų metas. Reguliariajame sezone pirmas keturias vietas užėmusios komandos ilsisi ir kovas pradės nuo ketvirtfinalio.

Į šį etapą pretenduoja aštuonios 5-12 vietas užėmusios ekipos. Jonavos „Petrochema-Dextera“ (treneris Kęstutis Naruševičius) reguliariajame sezone buvo dešimti, todėl dėl patekimo į ketvirtfinalį iki trijų pergalių žaidžia su septintojoje pozicijoje buvusiais „Telšiais“.

Šis susitikimas Mažeikių „Ventos“ progimnazijos sporto salėje buvo tikras trileris ir abi komandos savo vardus įsirašė rekordų grafoje. Pagrindinio rungtynių laiko ekipos nugalėtojui išaiškinti nepakako. Joms neužteko ir vieno pratęsimo. Pasirodo, nugalėtojas paaiškėjo tik po... trečio pratęsimo.

Visą pagrindinį laiką vyko atkakli ir banguota kova. Pirmavo tai vieni, tai – kiti. Likus vienai minutei Ričardo Verbicko taškai suteikė Jonavos komandai trijų taškų pranašumą (60:57), tačiau praleido varžovų tolimą metimą (60:60). Nors likus sekundei Lukas Grabauskas galėjo išplėšti pergalę, bet metimas tikslo nepasiekė.

Vargu ar kas galėjo pagalvoti, kad vieno pratęsimo mače neužteks. Pirmajame komandos žaidė labai nerezultatyviai ir įmetė vos po šešis taškus. Įdomiausia, kad per likusias dvi minutes abiejų ekipų žaidėjai vis „šaudė“ pro šalį (66:66).

Antrojo pratęsimo pradžioje Evaldas Aniulis ir Tomas Milinskas suteikė galimybę jonaviečiams būti priekyje jau keturiais taškais (70:66), bet likus aštuonioms sekundėms aikštės šeimininkai dar kartą išlygino rezultatą (75:75), o R.Verbicko metimas tikslo nepasiekė.

Atėjo laikas ir trečiajam pratęsimui. Jame savo žodį tarė R.Verbickas, pataikęs du tolimus metimus iš eilės, o T.Milinskas ir E.Aniulis baudų metimais padidino persvarą iki penkių taškų (88:83). Tai buvo lemiamas lūžis ir Jonavos komanda įstengė laimėti rungtynes rezultatu 88:85 (18:14, 12:22, 14:8, 16:16, 6:6, 9:9, 13:10) bei serijoje iki trijų pergalių išsiveržti į priekį (1:0).

„Telšiai“ – Laurynas Kaveckis – 19 (6 kl., tritaškiai 1/6, metimai 9/21), Mindaugas Norkus – 17 (8 kl., 18 atk. kam.), Tomas Domarkas – 16 (tritaškiai 1/6).

„Petrochema-Dextera“ – Tomas Milinskas (11 atk. kam., metimai 9/16) ir Ričardas Verbickas (tritaškiai 5/14) – po 23, Tadas Sebežiovas – 14 (baudos 7/9, tritaškiai 1/7).

Kitose rungtynėse dėl patekimo į ketvirtfinalį, pergales iškovojo namuose žaidusios komandos. Joniškio „Delikatesas“ 81:70 įveikė Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ (1:0), o kiti du susitikimai baigėsi triuškinančiais rezultatais. Vilniaus „Perlas“ net 87:52 nugalėjo Raseinių „Rasus“ (1:0), o Kauno „Žalgiris-2“ 94:71 įveikė „Šilutę“ (1:0).

Kovo 24 d., ketvirtadienį, vyks atsakomieji susitikimai. Tądien Jonavos „Petrochema-Dextera“ KKSC salėje su „Telšiais“ žais nuo 18.00 val.