Paskelbtas Rajono naujienos

Naujų kompiuterių teks ir „Lietavos“ pagrindinei mokyklai

Antradienis, 05 March 2019 10:40 Parašė 

Per kovą ir balandį mokyklas turėtų pasiekti 4,4 tūkst. naujų kompiuterių su programine įranga – stacionariųjų, nešiojamųjų, planšetinių. Jiems pirkti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) praėjusių metų pabaigoje skyrė 3,9 mln. Eur. Gera naujiena ir mūsų rajono moksleiviams – nauji kompiuteriai pasieks ir „Lietavos“ pagrindinę mokyklą.

Skirstant kompiuterius vienas iš prioritetų bus teikiamas mokykloms tų savivaldybių, kurios taip pat aktyviai prisideda prie savo mokyklų kompiuterizavimo, taip pat švietimo įstaigoms, kurios informatikos moko ar planuoja mokyti pradinių klasių mokinius. Šiais mokslo metais tokių mokyklų yra šimtas, nuo kitų mokslo metų prie jų turėtų prisijungti dauguma Lietuvos mokyklų.  

Numatoma, kad nuo 2020–2021 m., atnaujinus informatikos ugdymo programas, integruotai informatikos pradmenų mokysis visi šalies pradinukai, o 5–10 klasėse skaitmeninės technologijos bus integruojamos mokant visų dalykų, kartu liks ir atskiras dalykas – informatika. Siekiama, kad mokiniai problemas spręstų pasitelkdami technologijas, ugdytų kūrybinius ir  inžinerinius įgūdžius, informatinį mąstymą. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo 2015 m. mokyklų kompiuteriams įsigyti skyrė 9,7 mln. Eur. Mokyklos naudoja beveik 100 tūkst. kompiuterių.

Parengta pagal ŠMSM inf.

Web Analytics