Paskelbtas Futbolas

Pralaimėta Kirgizijos salės futbolo rinktinei

Pirmadienis, 04 February 2019 08:20 Parašė

Iki 2020 m. FIFA pasaulio salės futbolo čempionato likus kiek daugiau nei pusantrų metų, Lietuvos futsal rinktinė tęsia intensyvų pasiruošimą ateinančioms pirmenybėms – Jevgenijaus Ryvkino treniruojamos ekipos savaitgalį Prienuose laukė dvejos rungtynės su Kirgizijos nacionaline komanda.

Lietuvos rinktinė nuo spalio mėnesio, kai sužinojo, jog tapo pasaulio čempionato šeimininke, sužaidė ketverias tarptautines rungtynes (po dvi – su Andora ir Slovakija). Šiais metais, nuo sausio iki gruodžio, rinktinės preliminariai laukia mažiausiai dešimt susitikimų. Balandį bus žaidžiama su Gruzija, rugsėjį ir spalį planuojama sužaisti po dvi rungtynes su Moldova ir Vokietija, o gruodį laukia Baltijos taurės varžybos. Vyksta aktyvios derybos ir su kitų šalių futbolo federacijomis.

Lietuvos salės futbolo (futsal) rinktinė šeštadienį pirmosiose šių metų draugiškose rungtynėse susitiko su Kirgizijos nacionaline komanda. Pirmojoje istorijoje ekipų akistatoje triumfavo svečiai iš Azijos. Į Lietuvos rinktinėje šįkart buvo pakviesti net 5 Jonavos „Vikingai“ komandos žaidėjai: vartininkas Armandas Indrašius, taip pat žaidžiantysis treneris Jurijus Jeremejevas bei Benas Spietinis, Gytis Vasylius ir rezultatyviausias Lietuvos futsal A lygos žaidėjas Eisvinas Utyra.

Rungtynių pradžia lietuviams buvo nesėkminga. Kirgizijos komanda nuo rungtynių pradžios daugiau kontroliavo kamuolį ir surado būdų pasižymėti. Po dešimties minučių oponentai jau pirmavo rezultatu 3:0.

Vėliau kirgizai kiek atsitraukė, o 12 minutę Lietuvos ekipa sušvelnino rezultatą, kai po perdavimo iš krašto pasižymėjo Darius Jankauskas. Tačiau po kelių minučių Azijos rinktinės narys Dilšatas Kadyrovas savo įvarčiu persvarą atstatė.

Prieš kėlinio pabaigą Lietuvos komanda dar kartą pralaužė Maksato Alimovo ginamus vartus, kai panašioje į pirmo įvarčio situaciją sėkmingai kamuolį į vartus iš kelių metrų atstumo pasiuntė Gytis Vasylius.

Po pertraukos žaidimas tapo kur kas atviresnis, Lietuvos komanda buvo kūrybingesnė puolime, bet rezultato pakeisti nepavyko. Paskutinę rungtynių minutę Kirgizijos komanda pasinaudojo atsivėrusiomis galimybėmis puolime, kai lietuviai bandė užspausti jų vartus ir pelnė du įvarčius. Mačas baigėsi Kirgizijos pergale 6:2.

Lietuva – Kirgizija 2:6 (2:4)
Prienų sporto arena, 250 žiūrovų
Teisėjas – Mantas Pomeckis

Įvarčiai: 2 min. M. Zhldubaev (0:1), 6 min. M. Alimov (0:2), 10 min. D. Kadyrov (0:3), 12 min. D. Jankauskas (1:3), 14 min. D. Kadyrov (1:4), 18 min. G. Vasylius (2:4), 40 min. S. Makamadinov (2:5), 40 min. S. Akimbaev (2:6).

Lietuvos startinis penketas: Gintaras Repšas, Albert Voskunovič, Lukas Sendžikas, Justinas Zagurskas, Vladimir Derendiajev.

Po keitimo: Armandas Indrašius, Benas Spietinis, Vadim Pinko, Arsenij Buinickij, Darius Jankauskas, Jurij Jeremejev, Deividas Remaris, Gytis Vasylius, Eisvinas Utyra.

Atsargoje: Mindaugas Labuckas (kapitonas).

Lietuvos salės futbolo (futsal) rinktinei antrosiose tarpusavio rungtynėse su Kirgizija nepavyko pasiekti pergalės. Atrėmusi septintosios pagal reitingą Azijos rinktinės atakas pirmajame kėlinyje, po pertraukos lietuviai įmušė vieną, bet praleido tris įvarčius ir pralaimėjo 1:3.

Nuo rungtynių pradžios Lietuvos rinktinės vartus gynė kapitonas Mindaugas Labuckas, praleidęs pirmąją dvikovą su Kirgizija (2:6) ant atsarginių suolo. Tuo tarpu vieniems svarbiausių komandos žaidėjų Jurijui Jeremejevui ir Arsenijui Buinickiui buvo leista pailsėti.

Rungtynių pradžioje abi komandos aktyviai atakavo, lietuvių gretose ambicingai smūgiais išsiskyrė Albertas Voskunovičius ir Justinas Zagurskas, tačiau abu šūvius atrėmė Kirgizijos vartininkas.

Visgi kirgizai pamažu pradėjo kontroliuoti žaidimą ir daugiau valdė kamuolį. Lietuvos vartininkui M. Labuckui teko ne kartą gelbėti savo ekipos vartus nuo eilės smūgių.

Kirgizijos komanda retai leido šeimininkams susikurti galimybių įmušti, bet vieną įsimintiniausių progų turėjo Darius Jankauskas, kuris 14 minutę atliko stiprų šūvį nuo aikštės vidurio, bet vartininkas užtikrintai susitvarkė su šiuo pavojumi.

Po pertraukos Azijos rinktinei pavyko išsiveržti į priekį. 23 minutę po perdavimo iš aikštės krašto, prie virpsto lūkuriavęs Arstanbekas Tursunovas pasiuntė kamuolį į vartus.

Netrukus Lietuvos komanda turėjo progą įmušti, bet po puikaus Beno Spietinio perdavimo, patogioje pozicijoje priešais vartus atsidūrusiam J. Zagurskui nepavyko įveikti varžovų gynėjų.

27 minutę Kirgizija įmušė antrąjį įvartį. Po įžaisto kamuolio nuo kampinio, Shokhrukhas Makhamadinovas galingu smūgiu nuginklavo lietuvių vartininką.

36 minutę svečiai dar kartą pelnė įvartį standartinėje situacijoje. Šį kartą tiksliu smūgiu į vartų dešinį kampą pasižymėjo Dilshatas Kadyrovas.

Lietuvos rinktinė nenuleido rankų ir 37 minutę gražioje atakoje sušvelnino atsilikimą. Darius Jankauskas nieko netrukdomas įveikė vartininką prie kairiojo virpsto.

Iki susitikimo galo Lietuvos rinktinei nepavyko pasiekti daugiau. Mačas baigėsi Kirgizijos pergale 1:3.

Pasirengime 2020 metų pasaulio futsal čempionatui Lietuvos rinktinė šiais metais preliminariai sužais mažiausiai 10 rungtynių. Kitos dvikovos numatomos balandį su Gruzija.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Kirgizija 1:3 (0:0)
Prienų arena, 150 žiūrovų
Teisėjas – Šarūnas Tamulynas
Įvarčiai: 23 min. A. Tursunov (0:1), 27 min. S. Makhamadinov (0:2), 36 min. D. Kadyrov (0:3), 37 min. D. Jankauskas (1:3).

Lietuvos rinktinės žaidėjai vėl grįžta į savo klubus ir toliau tęs Lietuvos futsal A lygos kovas. Jonavos „Vikingai“ ekipa nukeltas rungtynes Panevėžyje su „Sportidus“ žais vasario 7 d., ketvirtadienį (19.30 val.), o vasario 10 d. Gargžduose rungtyniaus su „Gargždų taškas“ klubu.