Paskelbtas Aktualijos

Sidabro monetos: ar verta į jas investuoti?

Antradienis, 06 November 2018 08:00 Parašė 

Nors auksas šiuo metu yra labiausiai vertinamas taurusis metalas, tačiau sidabras taip pat yra vertas jūsų susidomėjimo. Įdomu tai, kad sidabro monetos yra patekusios į brangiausiai kada nors parduotų monetų sąrašą, tad verta investuoti ne vien tik į auksą. Taigi, kodėl verta pagalvoti apie tokią galimybę, ir kokios sidabrinės monetos yra vertingiausios?

Brangiausiai parduotos sidabro monetos

  • 1794 metais buvo išleistos pirmosios oficialios vieno dolerio vertės sidabro monetos, kurios buvo nukaldintos iš sidabro. Įdomu tai, kad viena tokia moneta 2013 metais buvo parduota nei už dešimt milijonų eurų;
  • Vienos vertingiausių monetų buvo nukaldintos 1834 metais, tačiau ant jų buvo užrašyta ankstesnė, 1804-ųjų data. Viena tokia moneta 1999 metais buvo parduota už beveik penkis milijonus dolerių, ir tuo metu tai buvo brangiausiai parduota moneta visoje istorijoje.

Kolekcinės monetos populiarios ir šiandien

Įvairios kolekcinės sidabro monetos populiarios ir šiomis dienomis. Jos yra vertinamos ne vien tik dėl estetikos – juk retas sidabrines monetas visada galima parduoti kolekcionieriams, o už monetą gauta pinigų suma gali būti tikrai labai įspūdinga. Jei abejojate, kokią dovaną įteikti tam tikra ypatinga proga, galite net neabejoti, kad sidabrinės monetos bus tikrai palankiu pasirinkimu.

Kodėl verta rinktis būtent sidabrines monetas?

Niekam ne paslaptis, kad sidabro kaina yra mažesnė už aukso, todėl norintys įsigyti investicinio tauriojo metalo  išleis kur kas mažiau pinigų. Vis dėlto, šis taurusis metalas taip pat turi ypatingai didelę paklausą, tad prireikus sidabro monetas tikrai nebus sudėtinga parduoti. Ne vienas kolekcionierius teigia, kad sidabrinių monetų kaupimas turi labai stiprų poveikį – norisi, kad šių monetų skaičius būtų kuo didesnis. Kartais pinigų taupymas reikalauja gana nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei nusprendžiama pasirinkti investicinio tauriojo metalo kaupimą, viskas vyksta daug paprasčiau, ir nė nepastebima, kaip sukaupiama tikrai įspūdinga kolekcija.

Kur įsigyti sidabro monetų?

Vietų, kuriose galima įsigyti sidabro monetų, yra tikrai nemažai, tad galite pasvarstyti, kokia galimybė galėtų geriausiai pasiteisinti:

  • Galite pasirinkti sidabrinių monetų kolekcionierius – rasite tikrai nemažai skelbimų, kuriuose yra siūlomas monetų įsigijimas. Vis dėlto, ne visada yra paprasta įvertinti monetų originalumą, todėl svarbu būti atsargiems;
  • Sidabro monetos yra siūlomos ir įvairiose oficialiose pardavimo vietose – ne tik fizinėse parduotuvėse, bet taip pat ir internetinėse. Čia galėsite rasti tikrai nemažą įvairių siūlomų monetų pasirinkimą, tad galėsite nuspręsti, kurias jų vertėtų įsigyti.

Taip pat sidabro monetos gali būti parduodamos ir jūsų draugų ar giminaičių, tad visada verta pasidomėti tokia galimybe. Neverta net abejoti – investuoti į sidabro monetas tikrai verta, nes prireikus jas galėsite nesunkiai parduoti, o gauta pinigų suma gali būti didesnė už tą, kurią mokėjote įsigydami monetas.

Daugiau informacijos apie sidabro monetas rasite: http://www.gspinvestment.lt/

Web Analytics