Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Rajono naujienos

Profesinės karjeros diena Žeimiuose

Antradienis, 30 October 2018 16:07 Parašė 

Spalio 26-ąją Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko profesinės karjeros diena, į kurią rinkosi svečiai iš Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro ir Jonavos politechnikos mokyklos. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo pamokose-praktikumuose, kuriose turėjo galimybę iš arčiau pažinti kirpėjo ir automobilių mechaniko specialybes.  

Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro kirpėjo specialybės mokytoja Rūta Lankelytė pristatė minėtoje mokykloje mokomas profesijas, supažindino mokinius su stojimo sąlygomis, papasakojo apie darbo perspektyvas, o III kurso Kirpimo skyriaus mokinės Odeta Slivinskaitė, Beata Globytė ir Sonata Šidlauskytė demonstravo praktinius gebėjimus: darė šukuosenas ir manikiūrus. Atsirado daug norinčių pasidailinti ne tik merginų, bet ir vaikinų.

Jonavos politechnikos mokyklos kirpėjo specialybės mokytoja Rasa Serapinienė pasakojo apie kirpėjo darbo specifiką, o specialybės mokytojas Tadas Musiejus pristatė automobilių mechaniko profesiją. Mokykloje vyko didelio susidomėjimo sulaukusios demonstracijos: dužo automobilių stiklai, sprogo apsauginės oro pagalvės, todėl mokiniai galėjo iš arti pažinti automobilių mechaniko specialybės darbo specifiką, įvertinti šių specialistų svarbą. Jonavos politechnikos mokyklos socialinė pedagogė Jurgita Zrelskytė-Lukaševičienė pristatė mokiniams mokymo programas ir stojimo į mokyklą sąlygas, 9–10 klasių mokinius pakvietė dalyvauti Jonavos politechnikos mokykloje vyksiančiose karjeros dienose ir išsamiau sužinoti apie mokykloje dėstomas disciplinas.

5–7 klasių mokiniai atliko kūrybinius darbus: gamino ir pristatė „Ateities profesijos“ plakatus. Mokiniai mano, kad ateities profesijos neatsiejamos nuo technologijų. O 9–10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvoje pirmą kartą pradedamoje socialinėje akcijoje „MISIJA: NULIS“, kurią organizuoja Aplinkos ministerija, o projektas finansuojamas Europos Sąjungos paramos lėšomis. Projekto lektorė Austė Juozapaitytė pasakojo mokiniams apie gamtos išsaugojimo svarbą ir galimybes.

Aktyviai ir prasmingai organizuota profesinės karjeros diena Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniams paliko neišdildomą įspūdį.

Laura BALTRIMAVIČIENĖ

Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė

Atnaujinta Antradienis, 30 October 2018 16:14
Web Analytics