NKL sezono startas: „Sintek-Jonava“ su varžovais pasidalino po pergalę

Pirmadienis, 08 October 2018 08:39 Parašė

Ketvirtadienio rytą Jonavos miesto savivaldybėje rajono Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis kartu su vicemeru Erlandu Andrejevu surengė susitikimą su „Sintek-Jonava“ komandos žaidėjais, vyriausiuoju treneriu Muratu Didinu bei klubo prezidentu Vaidu Vaškevičiumi.

„Smagu matyti sustiprėjusią Jonavos miesto komandą, kurioje šiam sezone matysime ir prie komandos prisijungusius jonaviečius krepšininkus – Tadą Sebežiovą, Šarūną Dambrauską bei Nojų Pankratjevą. Neabejoju, jog šie žaidėjai įneš svarų indėlį į komandos žaidimą“, – atsinaujinusios komandos sudėtimi džiaugėsi meras E. Sabutis.

Susitikimo su „Sintek-Jonava“ ekipos metu E. Sabutis komandos prezidentui įteikė simbolinį sėkmės raktą, kuriuo palinkėjo klubui atrakinti kito sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato duris.

Komandos prezidentas V. Vaškevičius kartu su komandos vairininku M. Didinu savo ruožtu Jonavos rajono merui įteikė kamuolį su visų „Sintek-Jonava“ žaidėjų parašais bei klubo marškinėlius. V. Vaškevičius pabrėžė suprantąs aukštai Jonavos miesto vadovų iškeltą kartelę klubui, tačiau į artėjantį sezoną „Sintek-Jonava“ ekipos prezidentas žiūri kiek atsargiau. V. Vaškevičiaus teigimu, visų pirma, trenerių štabo laukia nelengvas uždavinys į vieną kumštį suburti iš įvairių kultūrų sudarytą kolektyvą, kuriame darbuojasi treneriai iš Turkijos, žaidžia legionieriai iš JAV ir lietuviai žaidėjai, o fizinio rengimo treneriu dirba specialistas iš Pietų Afrikos Respublikos.

„Iš tikrųjų, nemažas iššūkis suburti tokią margą komandą į vieną darnų kolektyvą, bet tikiu, kad treneriams pavyks tai įgyvendinti, – kalbėjo V. Vaškevičius. – Sezonas bus ilgas ir nelengvas, tad pirminis mūsų tikslas – patekti į NKL atkrintamąsias. Kitas tikslas – žaisti ketvirtfinalyje, vėliau – finalas ir siekis būti pirmais.“

Pirmąsias rungtynes naujajame 2018-19 m. NKL sezone Jonavos krepšininkai žaidė jau penktadienį Šilutėje. Jonavos „Sintek-Jonava“ klubas Šilutėje 87:84 (26:24, 22:19, 18:21, 21:20) įveikęs vietos „Šilutės“ ekipą.

Permainingai susiklosčiusių rungtynių Šilutėje pirmoje dalyje geriau pasirodė Jonavos krepšininkai, kurie po pirmosios mačo dalies pirmavo 5 taškais (48:43).

Po didžiosios pertraukos kova tęsėsi taškas į tašką, o po geresnės „Šilutės“ atkarpos puolime svečiai turėjo vytis varžovus (60:61). Justo Vazalio bei R. Juknevčiaus taškai vėl leido perimti iniciatyvą Jonavos ekipai (66:61), kuri prieš lemiamą kėlinį pirmavo 2 taškais (66:64).

Andriaus Globio bei Manto Šerkšno vedama „Šilutė“ išsiveržė į priekį ketvirtajame kėlinyje (72:70). „Sintek-Jonavai“ pavyko susigrąžinti persvarą, o po R. Juknevičiaus ir Augustino Jankaičio svečiai pirmavo (84:81). Netrukus komandos pražangomis stabdė vieną kitą, o jonaviečiai turėjo 2 taškų pranašumą (86:84).

Likus žaist 14 sekundžių prie baudų metimo linijos stojęs Ernestas Serkevičius prametė abu metimus, bet aštrus Andriaus Gaidžio reidas per visą aikštelę buvo nesėkmingas. Pergalę „Sintek-Jonavai“ įtvirtino Tado Sebežiovo baudų metimas (87:84).

Jonavos „Sintek-Jonava“: Troy‘us Franklinas 23 taškai, Rytis Juknevičius 21 (8 rez. perd.), Rimantas Daunys 14, Augustinas Jankaitis 11, Juozas Ramanauskas (10 atk. kam.) ir Justas Vazalis po 7, Ernestas Serkevičius 2, Tadas Sebežiovas 1, Šarūnas Dambrauskas ir Justinas Ramanauskas taškų nepelnė.

Šeštadienį „Sintek-Jonava“ rungtyniavo Jonavos sporto arenoje, kur pirmose sezono namų rungtynėse priėmė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir šias rungtynes pralaimėjo rezultatu 84:91 (12:21, 18:27, 20:17, 34:26).

Jonaviečiai neužtikrinai pradėjo rungtynes ir po nesėkmingo pirmojo kėlinio atsiliko 9 taškais (12:21). Antrajame ketvirtyje Troy‘aus Franklino vedami šeimininkai mažino varžovų persvarą (24:28), tačiau marijampoliečiai atsakė spurtu 17:0 ir po pirmosios mačo dalies kontroliavo situaciją (48:30).

Trečiajame ketvirtyje komandos žaidė lygų krepšinį, o lemiamo kėlinio metu Murato Didino auklėtiniai turėjo 25 taškų deficitą (53:78).

Iniciatyvos Jonavos klubo gretose ėmėsi komandos peržiūroje dalyvaujantis amerikietis Devaunta Thomasas, kurio pastangų dėka „Sintek-Jonava“, likus žaisti pusantros minutės, atsiliko 8 taškų skirtumu (77:85).

Priartėję jonaviečiai, didesnės intrigos sukurti nespėjo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 7 taškų skirtumu (84:91).

Jonavos „Sintek-Jonava“: Devaunta Thomas 21 taškas, Troy‘us Franklinas 19, Justas Vazalis 10, Juozas Ramanauskas 9, Augustinas Jankaitis ir Rimantas Daunys po 8, Rytis Juknevičius 6, Ernestas Serkevičius 3, Justinas Ramanauskas, Tadas Sebežiovas ir Šarūnas Dambrauskas taškų nepelnė.

Spalio 12 d., penktadienį, Jonavos sporto arenoje, „Sintek-Jonava“ nuo 18.00 val. susitiks su „Telšiai“ klubu, o spalio 13 d., šeštadienį, rungtyniaus Palangoje su „Kuršiai“ ekipa (16.00 val.).