Paskelbtas Krepšinis

Jonavos sporto arenoje vykusį NKL finalinį ketvertą laimėjo Klaipėdos komanda

Pirmadienis, 16 April 2018 08:33 Parašė

Mezon NKL finalinis ketvertas prasidėjo Kauno „Žalgirio-2“ komandos pergale. Tomo Masiulio auklėtiniai pusfinalyje po atkaklios kovos 82:77 (18:16, 23:18, 15:22, 28:19) įveikė reguliaraus sezono nugalėtoją Šakių „Vyčio“ komandą.

„Žalgiris-2“ į finalą grįžo po vienerių metų pertraukos. Prieš dvejus metus kauniečiai finalinio ketverto finale Palangoje nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

„Vytis“ prieš šias rungtynes NKL buvo laimėjęs 22 mačus iš eilės. Jis reguliarųjį sezoną baigė 19 pergalių serija, o šią atkarpą pratęsė ir ketvirtfinalyje. Reguliariajame sezone šakiečiai suklupo tik 3 kartus.

Po lygaus žaidimo mačo pradžioje, trečiajame kėlinyje „Vytis“ spurtavo 11:2 ir keturių taškų deficitą pavertė penkių taškų persvara (52:47), o po šio ketvirčio šakiečių persvara siekė 4 taškus (60:56). Visgi lemiamą kėlinį „Žalgiris-2“ pradėjo keturiais Luko Ulecko taškais, po kurių rezultatas tapo lygus – 60:60.

Netrukus Martynas Sajus įkrovė iš viršaus, L. Uleckas pridėjo dar keturis taškus ir žalgiriečiai įgijo keturių taškų pranašumą. Šakiečiai buvo išlyginę rezultatą (66:66), bet Lukas Uleckas įmetė baudą, Ignas Sargiūnas pelnė tris taškus, Rokas Jokubaitis pridėjo 5 taškus ir likus 100 sekundžių, „Žalgiris-2“ pirmavo 75:68.

Lemiamu metu „Vytis“ buvo priartėjęs iki 3 taškų skirtumo (77:80), tačiau iki mačo pabaigos buvo likusios tik 11 sekundžių ir besivejanti komanda turėjo prasižengti.

Rokas Jokubaitis pataikė tik vieną baudą, tačiau po antrojo metimo Martynas Sajus atkovojo kamuolį, o Gytis Masiulis pataikė vieną baudą ir įtvirtino „Žalgiris-2“ triumfą.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 27 (5/8 dvit., 8/8 baudos), Marijus Užupis 14 (4/5 dvit.), Paulius Beliavičius 13 (4/6 trit.), Brianas Wanamakeris ir Aurelijus Pukelis po 7.

„Žalgiris-2“: Martynas Sajus 20 (9/15 dvit., 8 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 18 (5/5 baudos), Rokas Jokubaitis 13 (5 rez. perd.), Lukas Uleckas 11.

laipėdos „Neptūnas-Akvasevis“ antrąjį sezoną iš eilės žais Mezon NKL finale. Tomo Gaidamavičiaus kariauna pusfinalyje po kovos iki paskutinių sekundžių 77:73 (26:17, 15:19, 23:26, 13:11) nukovė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes Klaipėdos klubas po Aido Einikio ir Deivido Anužio metimų susikrovė 6 taškų persvarą (71:65), o ją išlaikė ir iki mačo pabaigos likus 3 minutėms (73:67).

Marijampoliečiai netrukus atgaivino savo viltis. Aurimas Kieža pataikė du dvitaškius iš eilės ir likus 50 sekundžių klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki 2 taškų. Likus 16 sekundžių Ignas Labutis galėjo baudomis išlyginti rezultatą, bet abi jo baudos skriejo pro šalį.

„Sūduva-Mantinga“ privalėjo prasižengti, o Mindaugas Stašys sumetė abi baudas ir likus 10 sekundžių savo komandos pranašumą padidino iki 4 taškų (77:73). Per likusias sekundes „Sūduva-Mantinga“ taškų nebepelnė ir pergalę šventė klaipėdiečiai.

„Sūduva-Mantinga“ šiose rungtynėse vertėsi be savo pagrindinio vidurio puolėjo ir naudingiausio lygos krepšininko Antano Udro.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 25 (9/14 dvit., 6 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 10, Martynas Zigmantavičius ir Ignas Labutis po 9.

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 15 (6 rez. perd.), Valdas Vasyliu

Šakių „Vytis“ antrus metus iš eilės pasidabino Mezon NKL bronzos medaliais. Aurimo Jasilionio auklėtiniai Jonavoje rungtynėse dėl trečiosios vietos 90:76 (25:10, 25:25, 15:22, 25:19) nugalėjo pastarųjų dvejų metų čempionę Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Tai reiškia, kad „Vytis“ išsaugojo viltis žaisti LKL pirmenybėse, kadangi to padaryti negali abi finalininkės – Kauno „Žalgirio“ dubleriai ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“.

„Vytis“ savo pranašumą pademonstravo susitikimo pradžioje, kuomet dar pirmojo kėlinio viduryje pelnė septynis taškus be jokio marijampoliečių atsako ir šovė į priekį 25:10. Tiesa, Šakių klubas netrukus atkuto. „Vytis“ dar tame pačiame trečiajame kėlinyje penkis taškus iš eilės, ketvirtojo pradžioje pridėjo dar keturis iš eilės ir skirtumas tarp komandų vėl pakilo iki dviženklio (69:59).

Vėliau „Sūduva-Mantinga“ dar mėgino sugrįžti, tačiau nesėkmingai – medalius iškovojo „Vytis“.

Tuo metu sūduviečiai pirmą kartą po trejų metų liko už apdovanojimų pakylos borto. 2015-aisiais Suvalkijos klubas laimėjo bronzos medalius, o pastaruosius dvejus metus į viršų kėlė čempionų taurę.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius ir Gytis Radzevičius (9 atk. kam.) po 21, Šarūnas Vingelis 14, Brianas Wanamakeris 9.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 18, Aurimas Kieža ir Ernestas Ežerskis po 16, Rokas Stankevičius 13.

Mezon NKL finalinio ketverto metu vykusį General Financing „Snaiperio“ konkursą laimėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkas Andrius Aleksandrovas. Jis finale surinko 18 taškų ir aplenkė 13 taškų surinkusį Mažeikių „Erelių“ gynėją Haroldą Saprykiną.

A. Aleksandrovas anksčiau dalyvavo Lietuvos krepšinio lygos snaiperių konkursuose, tačiau iki šiol nė karto nebuvo užėmęs pirmosios vietos.

„Šilutės“ komandos Mezon NKL finalo ketverte nebuvo, tačiau jos puolėjas Evaldas Džiaugys Jonavą paliko ne tuščiomis. 196 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas E. Džiaugys triumfavo Mezon NKL „Oro karaliaus“ konkurse. Komisijos, kurią sudarė LKL prezidentas Remigijus Milašius, Mezon NKL prezidentas Remigijus Štaras, buvęs krepšininkas Donatas Zavackas ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, simpatijas nugalėtojas pelnė paskutiniuoju dėjimu, sugavus kamuolį ore ir efektingai jį įkrovus į krepšį.

E. Džiaugys laimėjo minimalia persvara, surinkęs 104 taškus. 103 surinko „Jonavos“ centras Martynas Pacevičius, o vienu mažiau – Kauno KTU skrajoklis Justinas Marcinkevičius.

Tiesa, pirmieji dėjimai tapo tikrais E.Džiaugio nervų patikrinimais. Krepšininkui dažnai nepavyko tiksliai pagauti kamuolio, todėl krepšininkas privalėjo nesutrikti.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ atsitiesė už praėjusio sezono nesėkmę Mezon NKL finale. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai Jonavoje lygos superfinale palaužė Kauno „Žalgirio-2“ komandą. Uostamiesčio klubas čempionate triumfavo Tomo Masiulio kariauną nugalėjęs 68:57 (25:19, 10:12, 12:9, 21:17). Klaipėdos komanda Mezon NKL pirmenybėse pastarąjį kartą triumfavo 2015 metais Raseiniuose. Praėjusį sezoną finalo serijoje „Neptūnas-Akvaservis“ 3-4 nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Didžiąją susitikimo dalį priekyje laikėsi Klaipėdos klubas, tačiau savo pranašumą „Neptūnas-Akvaservis“ rimčiau įrodinėti pradėjo trečiajame kėlinyje. Jo viduryje Aidas Einikis pelnė penkis taškus be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą (42:31).

„Žalgirio“ dubleriai šiame kėlinyje taškų nepelnė net šešias minutes.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai dar sumenkino atsilikimą (46:53), tačiau netrukus Valdas Vasylius sumetė baudas, o po Manto Šerkšno taiklaus tolimo metimo skirtumas vėl šoktelėjo iki dviženklio (58:46).

Vėliau T. Masiulio auklėtiniai dar bandė kabintis, kai iki susitikimo pabaigos likus minutei, „Neptūno-Akvaservio“ pranašumas buvo septyni taškai (64:57), tačiau toks sukilimas jiems nepadėjo ir Klaipėdos klubas antrą kartą per ketverius metus triumfavo finale.

„Žalgirio“ dubleriams tai buvo jau antrasis finalas per pastaruosius trejus metus. Visgi aukso medalių nei tąkart, nei dabar kauniečiai nematė. Pastarąjį kartą nugalėtojų taurę čempionate žalgiriečiai kėlė 2008-aisiais.

Kauno ekipai šįkart itin nesisekė sklandžiai organizuoti puolimą – atlikti viso labo 5 rezultatyvūs perdavimai.

„Neptūnas-Akvaservis“: Aidas Einikis 14, Mindaugas Stašys 13, Deividas Anužis 12, Valdas Vasylius 10, Mantas Šerkšnas 7.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 17 (14 atk. kam.), Martynas Sajus 14 (12 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 8.

Mezon NKL finalinio ketverto metu Jonavoje paskelbti ir apdovanoti geriausi pirmenybių sezono krepšininkai. Naudingiausiu reguliaraus sezono žaidėju pripažintas Šakių „Vyčio“ puolėjas Gytis Radzevičius. Krepšininkas reguliariame sezone vidutiniškai pelnydavo po 15,4 taško, atkovodavo po 6,7 kamuolio ir surinkdavo po 20,4 naudingumo balo.

Radzevičius laimėjo ir labiausiai patobulėjusio krepšininko apdovanojimą. Jis praėjusį sezoną pelnydavo po 12,2 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio ir surinkdavo po 14,3 naudingumo balo. Puolėjas šį sezoną vidutiniškai žaidžia tiek pat minučių, kiek ir praėjusį sezoną, tačiau šiemet jo pelnomų taškų vidurkis padidėjo 3,2 taško, atkovotų kamuolių – dviem taškais, o naudingumo balų skaičius – net 6,1.

Radzevičiaus komandos Šakių „Vyčio“ vairininkas Aurimas Jasilionis buvo pripažintas geriausiu sezono treneriu. Jo vadovaujama komanda reguliariame sezone laimėjo 36 iš 39 rungtynių ir užėmė pirmąją vietą.

Geriausio jaunojo krepšininko apdovanojimą laimėjo Kauno „Žalgirio-2“ komandos talentingasis įžaidėjas Rokas Jokubaitis. 17-os metų 190 cm ūgio atakų organizatorius su komanda pateko į Mezon NKL finalą, o pirmenybėse vidutiniškai pelnė po 9,8 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio, atliko po 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 12,2 naudingumo balo.

Geriausiai besiginančiu lygos krepšininku pripažintas „Šilutės“ atstovas Justas Nausėdas. 25-erių metų 196 cm ūgio puolėjas vidutiniškai pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo po 5 kamuolius, atlikdavo po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo po 1,5 kamuolio.

Tuo metu geriausiu Mezon NKL sezono teisėju paskelbtas Darius Šomka.

Aidas Einikis trečią kartą per pastaruosius ketverius metus su komanda buvo Mezon NKL finale, tačiau pirmą kartą jame žaidė ir svariai prisidėjo prie pergalės. Tiek svariai, kad tai jam lėmė naudingiausiu finalo rungtynių žaidėjo titulą. 21 metų gynėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o jo atstovaujama Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda finale 68:57 nugalėjo Kauno „Žalgirio-2“ komandą.