Dėl Europos čempionato medalių bei bilieto į planetos pirmenybes su šalies rinktine grumėsi ir jonavietis

Pirmadienis, 21 August 2017 08:34 Parašė

Baigėsi rugpjūčio 11-19 dienomis vykęs Europos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) čempionatas, kuriame Tarp 16 komandų varžėsi ir Lietuvos rinktinė. Edvino Justos treniruojamoje rinktinėje žaidė  jonavietis, Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro auklėtinis Nojus Pankratjevas (treneris Edvinas Zinys).

Europos čempionatą Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje Lietuvos jaunučiai pradėjo atkakliomis A grupės rungtynėmis su Serbija bei apmaudžia nesėkme. Dviženklį pranašumą iššvaistę Edvino Justos auklėtiniai pirmosiose čempionato rungtynėse 54:56 (19:8, 12:16, 11:17, 12:15) apmaudžiai nusileido bendraamžiams iš Serbijos.

Likus žaisti 34 sekundes rezultatas dar buvo lygus 54:54, tačiau serbai išsiveržė į priekį realizuodami vieną baudos metimą iš dviejų – 55:54.

Lietuvos šešiolikmečiai nesugebėjo atsakyti sėkminga ataka, o varžovai savo persvarą padidino dar vienu baudos metimu – 56:54.

Paskutinei atakai lietuviai turėjo dar 7 sekundes, tačiau Nojaus Pankratjevo metimas skriejo pro šalį, todėl pergalę šventė Serbijos jaunučiai.

Iki ilgosios pertraukos žaidimo vadžias kontroliavo lietuviai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą 19:8.

Dviženklį pranašumą Lietuvos krepšininkai išlaikė iki antrojo kėlinio pabaigos (31:21), tačiau po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Serbai trečiajame ketvirtyje sumažino atsilikimą iki minimumo (41:42), o jau pirmosiomis lemiamo kėlinio minutėmis ir išsiveržė į priekį 46:42.

Justos auklėtiniai dar sugebėjo atsitiesti ir likus žaisti 2 minutes pirmauti 54:50, tačiau paskutiniosiomis mačo akimirkomis sėkmė šypsojosi serbams. N. Pankratjevas šiame susitikime per beveik 30 minučių pelnė 9 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Po skaudžios nesėkmės prieš serbus atsitiesę lietuviai be didesnio vargo 63:42 (12:10, 25:14, 15:11, 11:7) įrodė pranašumą prieš bendraamžius iš Kroatijos.

Susitikimas prasidėjo itin nerezultatyviai, o net 6 minutes savo taškų sąskaitos atidaryti nesugebėję lietuviai po jų atsilikinėjo 0:7.

Vis dėlto kėlinį Lietuvos šešiolikmečiai pabaigė spurtu 8:0 bei išsiveržė į priekį 12:10. Negana to, po lėto starto atsigavę lietuviai antrajame ketvirtyje pradėjo dominuoti.

Pirmajame kėlinyje pradėtą spurtą lietuviai pratęsė iki 25:3 bei pabėgo į priekį 29:13. Sandro Rasičiaus vedami kroatai iki ilgosios pertraukos kiek priartėjo, tačiau dviženklio deficito nepanaikino – 24:37.

Kroatijos jaunučiai sėkmingai pradėjo antrąją susitikimo dalį ir priartėjo 29:37, tačiau netrukus rungtynių kontrolę į savo rankas susigrąžinę lietuviai atstatė dviženklę persvarą ir išsaugojo ją iki trečiojo ketvirčio pabaigos – 52:35.

Geležinę gynybą demonstravę lietuviai paskutiniajame kėlinyje tęsė savo dominavimą bei nuskambėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Tiek Lietuvos, tiek ir Kroatijos jaunučiai čempionatą pradėjo nesėkmėmis. Dviženklį pranašumą iššvaistę lietuviai 54:56 apmaudžiai krito prieš serbus, o kroatai 64:67 nusileido Izraelio šešiolikmečiams. Šiame mače N. Pankratjevas per 19 min. taškų nepelnė.

Lemiamu metu 14:0 spurtavusi Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė (2-1) Europos čempionato grupės etapą baigė pergale. Lietuviai 70:62 (18:17, 13:18, 17:17, 22:10) parbloškė Izraelio komandą (2-1), kuri iki šiol nebuvo patyrusi pralaimėjimų.

Grupės etape mūsiškiai užėmė pirmąją vietą. Aštuntfinalyje lietuviai susikovė su pergalių neiškovojusia Suomijos rinktine, kuri liko paskutinėje vietoje B grupėje.

Grupėje pergalių skaičiumi su Lietuvos ir Izraelio rinktinėmis susilygino ir serbai, tačiau mūsiškių taškų balansas su šiomis rinktinėmis buvo geriausias (+6).

Trečiojo kėlinio pabaigoje varžovai pabėgo 7 taškų persvara, o tuomet prasidėjo lietuvių šturmas. Trečiasis kėlinys buvo palydėtas Lauryno Vaištaro tritaškiu, o ketvirtasis prasidėjo 11 taškų atkarpa be atsako, po kurios Lietuva susikrovė 7 taškų atsargą (59:52).

Žydai dar buvo priartėję iki 3 taškų skirtumo, bet tuomet mūsiškiai atsakė dvitaškiu, Vaištaras pridėjo dar vieną tritaškį ir likus 83 sekundėms lietuviai pirmavo 64:56.

Per likusį laiką Izraelis dar pataikė du sunkius tritaškius, bet mūsiškiai taip pat sėkmingai išnaudojo savo progas. Likus žaisti 0,5 sekundės Nojus Pankratjevas specialiai prametė antrąją baudą, tačiau ranką laiku kyštelėjęs Marekas Blaževičius dar pelnė dvitaškį, o po jo lietuviai šventė pergalę ir pirmąją vietą grupėje.

Ketvirtajame kėlinyje puikiai žaidė L. Vaištaras ir M. Blaževičius. Pirmasis pelnė 8 taškus, o Blaževičius įmetė 9 taškus bei sugriebė 5 kamuolius. Būtent šie krepšininkai lietuvius tempė visą mačą.

Vaištaras rungtynėse surinko 21 tašką (4/6 trit.) ir buvo rezultatyviausias krepšininkas. Blaževičius pelnė 18 taškų, atkovojo 17 kamuolių bei surinko 25 naudingumo balus. N. Pankratjevas prie pergalės per 31 minutę prisidėjo 6 taškais ir 8 atkovotais kamuoliais, nors taiklumas nebuvo itin geras (2/10).

Iššvaistę solidų pranašumą, Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės krepšininkai susiėmė, kai to labiausiai reikėjo. 9 taškus be atsako ketvirtajame kėlinyje pelnę Edvino Justos auklėtiniai Europos čempionato aštuntfinalyje 70:58 (19:11, 15:13, 15:20, 21:14) pranoko Suomijos krepšininkus ir žengė tarp 8 stipriausių pirmenybių komandų. Lietuviai trečiajame kėlinyje pirmavo 44:30, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 2:14 ir suomiai priartėjo iki metimo – 44:46.

Paskutiniame kėlinyje rezultatas kelis kartus buvo lygus, o paskutinįjį – 36-ąją minutę, kai švieslentėje degė skaičiai 56:56. Tuomet mūsiškiai surengė pergalingą spurtą.

Marekas Blaževičius surinko 7 iš kitų 9 lietuvių taškų ir mūsiškiai susikrovė pergalingą persvarą – 65:56.

Antrajame kėlinyje aikštę dėl traumos palikęs Blaževičius iš viso pelnė 22 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Gan solidžiai prie lietuvių pergalingo žaidimo prisidėjo jonavietis N. Pankratjevas. Šis krepšininkas per 28 minutes pelnė 14 taškų, pataikydamas pusę savo metimų (6/12).

Lietuvos rinktinė: Marekas Blaževičius 22 (8 atk. kam.), Nojus Pankratjevas 14, Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.) ir Lukas Kreišmontas po 8.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kelionė link medalių Europos čempionate Juodkalnijoje baigėsi ketvirtfinalio etape. Šalies jaunučių rinktinė kovoje dėl vietos pusfinalyje 74:80 (20:19, 13:16, 17:25, 24:20) nusileido šeimininkų juodkalniečių bendraamžiams ir tęs kovą žaisdami tik dėl penktosios pozicijos.

Pavojaus varpai lietuviams suskambo trečiajame kėlinyje. Pirmoje jo pusėje juodkalniečiai laimėjo atkarpą 8:2 ir greitai išsiveržė į priekį (46:41).

Tuo audringai palaikomų juodkalniečių žaibai lietuviams dar nesibaigė. Netrukus šeimininkai pataikė du tolimus metimus ir pridėjo dvitaškį, taip įgydami jau dviženklį pranašumą (56:45).

Vėliau lietuviai dar mėgino sugrįžti į rungtynes, tačiau kiekvienas jų bandymas buvo palydimas šeimininkų tritaškių salvėmis.

Tiesa, galimybę pasivyti šeimininkus lietuviai dar turėjo tuomet, kai prasidėjo nervų karas, juodkalniečius specialiai siunčiant prie baudų metimų linijos.

Juodkalnijos šešiolikmečiai per paskutinę minutę metė net 12 baudų metimų, tačiau iš jų įkrito vos vienas. Lietuviams taip buvo kuriamos šiltnamio sąlygos sumažinti atsilikimą, tačiau dauguma Justos auklėtinių svarbių atakų taip pat buvo nevaisingos.

Lietuviai ir patys nespindėjo prie baudų metimo linijos. Svečiai šiame susitikime pataikė tik 50 proc. baudų – 13 iš 26. Tiesa, laimėjo kovą po krepšiais – 51:39.

Lietuvos jaunučių rinktinėje rezultatyviausiai žaidė L. Kreišmontas, pelnęs 21 tašką. Tuo tarpu  N. Pankratjevas vėl sužaidė solidžiai, bet pergalei to neužteko. Jonavietis per 33 minutes įmetė 11 taškų.

Lietuvos jaunučių rinktinė žengė pirmąjį žingsnį kovoje dėl Europos čempionato penktosios vietos ir tuo pačiu – galimybės žaisti kitų metų pasaulio jaunučių (iki 17 metų) čempionate.

šešiolikmečiai pirmajame mače dėl penktosios vietos galingai spurtavo antrojo kėlinio pabaigoje, sėkmingą atkarpą pratęsė po ilgosios pertraukos ir 92:80 (15:18, 23:11, 31:13, 23:38) įveikė bendraamžius iš Ispanijos.

Lemiamame mače dėl penktosios vietos rytoj lietuviai susitiks su Turkijos krepšininkais.

Likus 3 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos rezultatas dar buvo lygus 29:29, tačiau kėlinį lietuviai baigė spurtu 9:0 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 38:29.

Trečiajame kėlinyje lietuviai pratęsė puikią atkarpą. Justos auklėtiniai spurtavo 20:15 ir jau buvo priekyje 24 taškų persvara (58:34), o kėlinio pabaigos pranašumas padidėjo iki 27 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje ispanai dar sugebėjo atkurti mažą intrigą. 6 minučių atkarpą varžovai laimėjo 23:11 ir jų deficitas sumažėjo iki 15 taškų (65:80). Visgi mūsiškiai išsaugojo dviženklį pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę.

Nojus Pankratjevas buvo vienas iš komandos lyderių ir prie pergalės pridėjo ne tik 11 pelnytų taškų, bet po krepšiais atkovojo 8 kamuolius ir atliko net 7 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė neiškovojo bilieto į kitos vasaros septyniolikmečių pasaulio čempionatą. Edvino Justos auklėtiniai Europos pirmenybių kovoje dėl penktosios vietos 62:80 (13:20, 23:24, 7:20, 19:16) nusileido Turkijos bendraamžiams ir čempionatą baigė šeštoje pozicijoje.

Lemiamu lietuviams tapo trečiasis kėlinys. Jį pradėję su septynių taškų deficitu (36:43), Justos auklėtiniai netrukus stebėjo, kaip jų konkurentai spurtavo 10:0, o po šios turkų atkarpos komandas skyrė jau dviženklis skirtumas (53:36).

Per likusį laiką Lietuvos atstovai taip ir neatsigavo. Turkai baigė rungtynes ramiai kontroliuodami dviženklį pranašumą ir Europos pirmenybėse finišavo penktoje pozicijoje, taip lietuvius palikdami laipteliu žemiau.

Lietuvių gretose šiose rungtynėse rezultatyviausiai rungtyniavo Marekas Blaževičius, kuris per 36 minutes pelnė 19 taškų (3/9 dvit., 1/2 trit., 10/12 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų. N. Pankratjevas čempionatą baigė pelnydamas 7 taškus.