Paskelbtas Aktualijos

Premjeras pasveikino abiturientus: universitete siekite ne diplomo, o žinių ir kompetencijos

Trečiadienis, 02 August 2017 12:25 Parašė 

Praėjusį ketvirtadienį Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino šalies abiturientus ir profesinių įstaigų mokinius, sėkmingiausiai išlaikiusius brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus. Abiturientų, sėkmingiausiai išlaikiusių egzaminus, pagerbimo šventėje dalyvavo ir du jaunuoliai iš Jonavos.

„Jūsų egzaminų rezultatai parodė nuoseklaus darbo vaisius. To jums prireiks ir studijuojant universitete. Juose jau bus kitaip mokoma, keisis jūsų elgesys, požiūris į gyvenimą. Atsiras daugiau savarankiškumo, atsakomybės. Todėl noriu palinkėti tiems, kurie peržengs Lietuvos ar užsienio universiteto slenkstį, neatsipalaiduoti ir siekti tikslo ne gauti diplomą, o įgyti žinių, kompetencijos, kad jaustumėtės tvirti savo pasirinkime“, – sakė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Šiais metais geriausiai abitūros egzaminus išlaikė du abiturientai, gavę po 5 šimtukus – Gabrielius Buzas iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ir Gustė Čėsnaitė iš Klaipėdos licėjaus.

Po keturis šimtukus surinko 24 abiturientai iš Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Šilutės, Vilniaus mokyklų. Trijų šimtukų sulaukė 101 mokinys.

Džiaugiamės, kad geriausių šalies abiturientų pagerbimo šventėje Valdovų rūmuose padėkos raštu apdovanota Jonavos Senamiesčio gimnazijos abiturientė Evelina Melinauskaitė. Mergina „šimtukus“ gavo iš anglų ir matematikos valstybinio brandos egzamino. Jos brandos atestate buvo įrašytas ir trečias aukščiausias įvertinimas – iš chemijos brandos egzamino!

Abiturientų, sėkmingiausiai išlaikiusių egzaminus, pagerbimo šventėje dalyvavo ir ralietis Laurynas Stankevičius. „Šimtukais“ buvo įvertintos vaikino anglų, fizikos ir matematikos žinios.

Iš viso Lietuvoje šimtukininkų, egzaminus išlaikiusių bent vienu šiuo maksimaliu įvertinimu, būryje yra net 1733 jauni žmonės.

Renginyje dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasidžiaugė, kad dauguma šimtukininkų pasirinko studijas Lietuvoje. „Mūsų atsinaujinantis, kokybės kryptį pasirinkęs aukštasis mokslas tikrai turi ką pasiūlyti, o universitetuose dirba talentingi,  pasaulyje žinomi išradėjai. Naudokitės jų sukaupta patirtimi. Įgyvendinkite savo idėjas ir sumanymus“, – sveikindama abiturientus linkėjo ministrė.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti  (LAMA BPO) duomenimis, iš 1733 šimtukus gavusių abiturientų studijuoti į Lietuvos aukštąsias pakviesti 1394, t. y. 80,5 proc.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos inf.

Web Analytics