Paskelbtas Sportas

Gabija Galvydytė – ketvirta pasaulyje

Trečiadienis, 26 July 2017 08:52 Parašė 

Nairobyje (Kenija) vykusiame dešimtajame pasaulio jaunių iki 18 m. (U18) lengvosios atletikos čempionate dalyvavo ir Lietuvos jaunųjų sportininkų delegacija. Komandą sudarė Eduardas Rimas Survilas (Vilnius), Tomas Sabašinskas (Jurbarkas), Monika Šaltenytė (Vilnius), Gabija Galvydytė (Panevėžys), Gintarė Tirevičiūtė (Palanga), Urtė Bačianskaitė (Panevėžys), Beatričė Juškevičiūtė (Kaunas), Austėja Kavaliauskaitė (Vilnius), komandos vadovė Zita Tindžiulienė (Vilnius), treneriai Aldona Dobregienė (Panevėžys) ir Algimantas Sniečkus (Panevėžys).

Iš pasaulio čempionato Lietuvos rinktinė parsivežė vieną bronzos medalį, kurį septynkovės rungtyje iškovojo U. Bačianskaitė. Šiame pasaulio čempionate dalyvavo ir jonavietė G. Galvydytė, kurią Kauno oro uoste pasitiko ir pasveikino ne tik tėvai, bet ir pirmoji trenerė Vidutė Lebeckienė.

Pastaruosius porą metų G. Galvydytė yra Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė. Per šį laikotarpį jos sportiniai rezultatai dar labiau išaugo.

Pasaulio čempionate Gabija dalyvavo 400 m barjerinio bėgimo (b/b) rungtyje. Jonavietė tik šiemet pradėjo varžytis šioje rungtyje, tai tebuvo vos šeštasis oficialus jos startas bėgant 400 m su barjerais. Galvydytė400 m b/b trečiajame atrankos bėgime užėmė antrą vietą ir pateko į finalinį bėgimą. Jos rezultatas – 58.94 sek. –  asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos U18, U20, 17-mečių ir 18-mečių rekordas, 8-as rezultatas Lietuvoje per visą laiką.

Merginų 400 m b/b finale G. Galvydytė užėmė ketvirtą vietą. 17-metė lietuvė finišavo per 59,49 sek. Po prastoko starto G. Galvydytė įsibėgėjo ir buvo pakilusi į trečiąją poziciją, tačiau paskutiniuose metruose ją aplenkė asmeninį rekordą pagerinusi ir trečią vietą užėmusi vokietė Gisele Wender (59,17 sek.).
Pasaulio jaunių čempione tapo Zenei van der Volt (58,23 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos. Toks jonavietės rezultatas – tai aukščiausia Lietuvos bėgikų užimta vieta per visus 10 pasaulio čempionatų.

Atnaujinta Trečiadienis, 26 July 2017 09:11
Web Analytics