Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Miesto naujienos

Skelbiamas tradicinis Lietuvos kariuomenės fotokonkursas

Antradienis, 25 July 2017 14:08 Parašė 

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį – jau tryliktąjį – fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“, skirtą karo fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti.

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje esančius sąjungininkų ir partnerių karius, peržvelgti savo praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis, atrinkti geriausius ir įdomiausius kadrus ir siųsti juos konkursui. Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventinėse ceremonijose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria ir kt.

Šiemet, kaip ir pernai, konkurso dalyvių nuotraukos bus skirstomos ir vertinamos keturiose kategorijose:

I kategorija – nuotraukos, kurias pateikia krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;

II kategorija – nuotraukos, kurias pateikia visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;

III kategorija – nuotraukos, kurias pateikia KAS dirbantys profesionalūs fotografai, kurie varžysis dėl „KAS profesionaliausio kadro“;

IV kategorija – „Linksmas kadras“. Šiai kategorijai nuotraukas gali pateikti visi konkurso dalyviai (išskyrus III kategorijai priskirtus fotografus).

Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalys Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4800 eurų premijų fondą (premijų fondo padalinimo tvarka kategorijoms yra nurodyta konkurso nuostatuose).

Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti lapkričio mėnesį Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti ne vėliau kaip iki šių metų rugsėjo 15 d. el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Apie T. Dambrauską

Karo operatoriaus ir fotografo T. Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. T. Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 m., netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

KAM inf.

Atnaujinta Antradienis, 25 July 2017 14:19
Web Analytics