Paskelbtas Renginiai

Skarulių muzikos festivalio sėkmės receptas: nuoširdumas ir atkaklus darbas

Antradienis, 20 June 2017 12:58 Parašė 

Birželio 17-oji – ypatinga visiems Lietuvos muzikos mylėtojams, nes šią dieną Šv. Onos bažnyčioje įvyko Skarulių muzikos festivalio atidarymo koncertas. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Jonavos dekanas kun. Audrius Mikitiukas. Po šv. Mišių skambėjo koncertas „Giesmė Skarulių bažnyčiai“ su žymiausiais operos solistais, aksominio balso savininke žaviąja Ona Kolobovaite, charizmatiškuoju tenoru Egidijumi Bavikinu ir muzikaliuoju maestro Vytautu Lukočiumi.

Mūsų šalies atlikėjams talkino kviestinis svečias iš Suomijos, visame pasaulyje koncertuojantis fleitos virtuozas, tarptautinių konkursų laureatas Milko Vesalainen, kuris padovanojo ne vieną kūrinį ir privertė jį suskambėti naujai, muzikuodamas drauge su scenos kolegomis.

Renginio dieną atlikėjų klausėsi sausakimša bažnyčia, ne visi norintys tilpo į pastato vidų, tačiau organizatoriai pasirūpino ir jais: lauke buvo sumontuoti garsiakalbiai, paruošti suolai ir pledai, tad visi norintieji rado sau patogią vietą, galėjo mėgautis malda, muzika ir vienas kito draugija.

Festivalio projekto vadovė Sigita Mikalauskienė džiaugėsi gausiu publikos palaikymu ir rėmėjų geranoriškumu: „Išties labai smagu, kad idėja yra nuoširdžiai vertinama ir palaikoma tiek Jonavoje, tiek Kaune ir Vilniuje. Mūsų tikslas buvo apjungti paveldo ir muzikos mylėtojus, suvienyti juos bendroje veikloje ir kol kas, rodos, mums tai pavyko! Tikimės, kad ateityje neišblės nei mūsų, nei festivalio lankytojų entuziazmas, nes žadame gyvuoti dar ne vienerius metus: iki bažnyčios 400 m. jubiliejaus 2022-aisiais laukia dar daug darbų!“

Koncerto pradžioje festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas dėkojo gausiai susirinkusiems žiūrovams iš visos Lietuvos ir pristatė naują, šalyje dar neskambėjusią bajoro, kilusio iš Skarulių, Michailo Skorulskio 1913-aisiais sukurtą giesmę „Ave, Maria“, dar žinomą kaip „Largo“. Giesmę šiuo metu Kijeve gyvenanti jo anūkė Roksana Skorulskaja, tvarkydama senolio archyvą, rado pieštuku rašytuose rankraščiuose ir atkūrė ją po 50-ties m. lygiai taip, kaip buvo paties M. Skorulskio parašyta.

Po koncerto visus susirinkusius sveikino festivalio svečiai – Jonavos rajono savivaldybės atstovai; pagrindinė festivalio mecenatė – akcinė bendrovė „Achema“ – įteikė koncerto dalyviams po knygą apie Skarulius, taip tik pagrįsdama savo nuolatinį rūpestį ir globą šiam išskirtiniam paveldo objektui Lietuvoje. Publika itin šiltai palaikė atlikėjus, po kiekvieno kūrinio apdovanodavo juos gausiais plojimais, o koncerto pabaigoje plojo atsistojusi ir sutartinai dėkojo už gražią pradžią.

Skarulių muzikos festivalio antrasis koncertas liepos 23 d. bus skirtas Šv. Onos atlaidams paminėti, jo metu įvyks premjera Lietuvoje – naujos programos „Tėvo Stanislovo varpai“ pristatymas, šią programą su nekantrumu rengia nuolat idėjų nestokojantis L. Mikalauskas.

Festivalio trečiasis renginys, vyksiantis rugpjūčio 27 d., bus skirtas didžiam mecenatui dr. Bronislovui Lubiui atminti. Koncerto metu valstybinis choras „Vilnius“ atliks šiuolaikinio kompozitoriaus Karl Jenkins garsiąsias „Mišias už taiką“, todėl įspūdinga popietė tiesiog garantuota!

Sulaukus Lietuvos kultūros tarybos papildomo finansavimo, rudenį, rugsėjo 10 d., įvyks ir baigiamasis festivalio koncertas su scenos primadona Judita Leitaite ir Čiurlionio kvartetu.
Visi festivalio renginiai – nemokami, juos dovanoja pagrindinė projekto mecenatė AB „Achema“.

VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ inf.

Web Analytics