Paskelbtas Sportas

Lietuvos jauniai regbininkai – „Conference 1“ diviziono nugalėtojai

Pirmadienis, 24 April 2017 08:57 Parašė 

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio rinktinė įspūdingai triumfavo Prancūzijoje vykusiame Europos čempionato „Conference 1“ divizione ir iškovojo kelialapį į antrąjį pagal pajėgumą – „Trophy“ – divizioną.

Lemiamose rungtynėse dėl pirmosios vietos lietuviai 29:7 (5:7) nugalėjo antroje pozicijoje likusią Latvijos komandą.

Vilčių tapti diviziono nugalėtojais turėję latviai energingai pradėjo rungtynes ir 18-ąją min. pirmieji šiame čempionate sugebėjo prispausti kamuolį lietuvių įskaitiniame plote. Pasinaudoję kiekybine persvarą Lietuvos regbininkai po Deivido Vorašilkos atakos sušvelnino atsilikimą iki 5:7.

Lietuvos regbininkai savo jėgą pademonstravo antrajame kėlinyje. D. Vorašilka dar kartą atliko žeminimą ir išvedė mūsiškius į priekį, vėliau rezultatyvia ataka pasižymėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Matas Miežys, kuris dar 4 taškus pridėjo po sėkmingų realizacijos smūgių. Antrojo kėlinio pabaigoje lietuviai surengė dar porą rezultatyvių atakų ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinei 10 taškų pelnė D. Vorašilka, 9 – M. Miežys, po 5 – Deividas Peskovas ir Rokas Stočkūnas.

Pirmosiose turnyro rungtynėse Vidmanto Valio ir Rimantas Zeringio treniruojami lietuviai 26:0 nugalėjo Andorą, o antrosiose 33:0 nepasigailėjo Danijos komandos. Lietuviai visose rungtynėse pelnė papildomą tašką už per rungtynes atliktus daugiau nei tris žeminimus ir iš viso surinko 15 taškų. Latviai liko su 6 taškais.

Lietuvos jaunių regbio rinktinės sudėtyje rungtyniavo ir penki Jonavos “Tauras Brum Brum” klubo regbininkai: Valentinas Mačiulis, Arminas Paškevičius, Eimantas Grabliauskas, Rokas ir Robertas Stočkūnai. Be jų šalies garbę gynė Andrius Leontjevas (Vilniaus VRA), Domantas Stravinskas (Vilniaus VRA), Julius Melnikas (Vilniaus VRA), Tautvilas Špokas (Vilniaus VRA), Andrius Kvitas (Šiaulių SM „Klevas“), Liudvigas Karnytis (Šiaulių SM „Klevas“), Matas Miežys (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Arnas Mikulskis (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Santaras Karnytis (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Deividas Vorašilka (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Irmantas Rumbauskas (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Karolis Dringelis (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Lukas Garunkštis (SM „Klevas“-Šiaulių sporto gimnazija), Deividas Peskovas (Šiaulių sporto gimnazija), Povilas Jankauskas (Šiaulių sporto gimnazija), Mantvydas Matiukas (Šiaulių sporto gimnazija), Žanas Sokolovas (Kauno FM „Tauras“), Ovidijus Kybartas (Šiaulių „Vairas“), Povilas Jurgelionis (Kauno „Žalgiris“).

„Džiugu, kad pagaliau atėjo ilgai lauktas pavasaris, nuotaikos puikios. Savaitgalis praleistas darbingai ir produktyviai. Noriu visiems padėkoti už pasiaukojimą ir prisidėjimą prie nuoseklaus darbo U18 rinktinės pasiruošimo ir teisėjų žinių turtinimo, - po puikios pergalės kalbėjo rinktinės vyr. treneris Vidmantas Valys. - Visiems nuoširdžiai dėkoju ir sakau ačiū: LRF už U-18 puikias sąlygas pasiruošti Europos čempionatui, vadovui Pauliui, daktarams, treneriui Rimantui, žaidėjams, kurie aukojo savo savaitgalius ir sunkiai bei kantriai dirbo pasiruošimo etapuose. Komanda yra pasiruošusi rungtis dėl pačios aukščiausios vietos ir iškovoti teisę žaisti aukštesnėje grupėje. Mes tai privalome padaryti, nes laukia visa Lietuvos regbio visuomenė: sirgaliai, tėvai, draugai. Mūsų vadovai tikisi, kad bus įgyvendinti tikslai ir uždaviniai. Mes padarysime viską ir parodysime, kad esame lietuviai ir tuo didžiuojamės.

Šį savaitgali vyko ir teisėjų kursai. Laisvu laiku man pavyko atitrūkti nuo U-18 komandos ir prisijungti prie jų. Nustebino dėstytojos entuziazmas ir noras padėti Lietuvos regbio teisėjams. Stebint kursus, man labai patiko duodamos užduotys, diskusijos, klausimai, jaunų ir būsimų teisėjų dalyvavimas, praktiniai pratimai stadione, darbas per U-18 ir Jonavos kontrolines rungtynes. Noriu pabrėžti, kad būtų šaunu matyti daugiau tokių žmonių kaip Marija, ir kad būtų organizuojama daugiau kursų, skirtų teisėjams. Taip pat dėkoju Simui už sudarytas sąlygas ir surengtus teisėjų kursus.

Savaitgalis praleistas rezultatyviai ir produktyviai. U-18 komanda iškovojo pergalę. Nors rungtynės nebuvo lengvos, dėkoju jaunuoliams už kovingumą ir atsidavimą. Jonavos merui sakau ačiū už pagalbą; varžovų komandai, treneriams ir vadovui siunčiu padėką už kovingumą bei geras ir kietas rungtynes, o teisėjų kolektyvui – už galimybę pasisemti žinių.

Mes pažadame, kad sieksime pačių aukščiausių rezultatų ir ginsime Lietuvos garbę. Mes laukiame jūsų palaikymo. Mums tai labai svarbu, ir nepaisant to, kaip mums bus sunku, viską darysime, kad nenuviltumėme Jūsų“.

Kitais metais Lietuvos jaunių rinktinė žais Europos čempionato „Trophy“ divizione, kuriame varžosi tokios pajėgios šalys kaip Vokietija, Rumunija, Rusija ir kitos. Svarbu tai, kad beveik pusė Lietuvos rinktinės žaidėjų galės šios amžiaus grupės pirmenybėse dalyvauti ir kitais metais.

GYTIS RAMANAUSKAS

Web Analytics