Paskelbtas Miesto naujienos

Metiniame Jonavos jaunimo organizacijų susitikime apdovanoti geriausi projektai

Penktadienis, 03 March 2017 15:18 Parašė 

Kovo 1 d. jau antrą kartą įvyko Metinis Jonavos jaunimo organizacijų susitikimas. Jį organizuoja rajono jaunimo reikalų taryba. Tokio susitikimo tikslas – ne tik pakviesti susirinkti aktyvių jaunimo organizacijų narius ir aptarti jiems aktualius klausimus, bet ir suteikti naujų žinių, praversiančių organizacijų kasdieninėje veikloje.

Susirinkusiuosius pasveikino laikinasis rajono meras Eugenijus Sabutis.

Daugiau kaip 80 jaunimo atstovų šiemet buvo pakviesti klausytis Arijaus Žako, marketingo įmonės „Socialus marketingas“ įkūrėjo ir vadovo pranešimo „Socialiniai tinklai: 5 svarbiausi žingsniai“. „Dėl kokių priežasčių žmonės naudojasi Facebook‘u? Tyrimai rodo, kad dažniausiai – siekdami pramogauti naršant, antroje vietoje – noras sužinoti naujienas, o poreikis bendrauti – tik trečias“. Anot A. Žako, facebook‘u naudojasi 1,4 mln. šalies gyventojų. Pranešimo metu pasidalinta patarimais, ką daryti jog apie organizacijų veiklą sužinotų būtent jų tikslinė auditorija. „Jūsų kuriamas turinys Facebook‘e turi turėti tikslą. „Jei galvojate, kad pasieksite populiarumo, jei ant jūsų puslapio atsiras kuo daugiau „patiktukų“ (like), smarkiai klystate“ – sakė A. Žakas, „dirbtinis fanų skaičiaus didinimas gerų rezultatų nesuteiks“.

Po pranešimo susirinkusiųjų laukė vieną svarbiausių susitikimo dalių – Geriausių 2016 m. vykdytų jaunimo projektų apdovanojimai.

Ekspertų komisija nusprendė, kad pačio geriausio projekto vardo nusipelnė Jonavos liberalaus jaunimo projektas "Be ryšio". Jis tapo ir populiariausiu tarp geriausių (surinko daugiausiai simpatijų internetinėje erdvėje). Pagrindinis jau ne vienerius metus vykdomo projekto tikslas jo dalyvius bent trumpam atitraukti nuo jų mobiliųjų telefonų, kompiuterių, televizorių bei didinti fizinį aktyvumą šiltojo sezono metu

Bendruomeniškiausiu paskelbtas Patriotinio jaunimo sąjungos projektas „Pažink savo kraštą“, skirtas skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, patriotiškumą per savo krašto gamtos bei istorijos pažinimą, bendruomeniškumą, į žygį įtraukiant įvairaus amžiaus žmones.

Už geriausią projekto idėją apdovanotas Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos projektas "Sporto forumas 2016". Jo tikslas - spręsti jaunimo užimtumo bei aktyvaus laisvalaikio praleidimo problemas. Skatinti kurtis socialiai atsakingą, draugišką, bendradarbiaujančią bendruomenę, taip pat padėti integruotis į visuomenę įvairaus socialinio sluoksnio jaunimą.

Susitikimo pabaigoje organizacijų atstovų laukė neformalus bendravimas vaišinantis tortu ir arbata.

Birutė Gailienė, Jonavos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė