Sporto klubas vėl pralaimėjo – situacija lygoje pakibo ant plauko

Pirmadienis, 13 February 2017 09:35 Parašė

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) varžybų formate parašyta, kad paskutinę (14) vietą reguliariajame sezone užėmusi NKL komanda automatiškai iškrenta į Regionų krepšinio lygą (RKL). Būtent šią nuostatą galima pritaikyti Jonavos Sporto klubui (treneris Nerijus Zabarauskas), kuris teoriškai visiškai sukomplikavo savo situaciją lygoje ir po kitos savaitės rungtynių gali atsitikti taip, kad po daugybės metų, praleistų šioje lygoje, gali ją palikti.

Penktadienį, Kūno kultūros ir sporto centro salėje Sporto klubas susitiko su Joniškio „Delikatesas“ klubu.

Per pirmąsias penkias minutes atrodė, kad Sporto klubas pagal tokią žaidimo eigą gali pasiekti ir pergalę. Karoliui Šarukui pataikius iš toli bei dar kartą rezultatyviai užbaigus ataką, įpusėjus antrajam kėliniui Jonavos klubas jau pirmavo net ir dviženkle persvarą (27:16). Tačiau sumažėjęs rezultatyvumas ir kelios sėkmingos varžovų atakos , leido „Delikatesui“ vėl palaipsniui artėti, o besibaigiant kėliniui visiškai pasivyti (33:30).

Lūžis mače įvyko trečiajame kėlinyje. Sužaidus penkias minutes niekas net nenumanė nesėkmingos Sporto klubui rungtynių baigties. Tuo metu Jonavos ekipa buvo priekyje 42:38, bet pateko į Joniškio krepšininkų gynybos gniaužtus ir per kitas penkias minutes taip ir nerado spragų svečių gynyboje. Per šį laiką šeimininkai pralaimėjo atkarpą net 0:18 (!) ir Sporto klubas prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui turėjo 14 taškų deficitą (42:56).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje dalyje Jonavos krepšininkai vėl atsitiesė ir Mykolo Dieninio. Luko Grabausko metimai privertė svečių trenerį paprašyti minutinę pertraukėlę, nes Sporto klubas atsiliko jau tik 55:61. Visgi, pratęsti tokį sėkmingą žaidimą nebesugebėjo ir Joniškio ekipa sugrįžo į pergalingą kelią. Jonavos komanda patyrė nesėkmę rezultatu 65:81 (16:11, 17:19, 9:26, 23:25).

Sporto klubas – K. Šarukas – 21 (8 atk. kam., tritaškiai 3/5, metimai 9/18), L. Grabauskas – 19 (baudos 4/4, metimai 7/10), M. Dieninis – 12 (tritaškiai 2/5).

Šeštadienį Jonavos komandos krepšininkai viešėjo Kaune, kur susitiko su „KTU“ klubu. Lukas Grabauskas ir Mykolas Dieninis sumetė tolimus metimus, dar pataikė Raimundas Žuklevičius ir trečiąją minutę Sporto klubas pirmavo 8:0. Nors varžovai dar pirmoje rungtynių pusėje įstengė ne tik pasivyti Jonavos ekipą, bet ją ir pralenkti, bet ir toliau vyko gan atkakli dvikova. Paskutinėmis antrojo ketvirčio sekundėmis abi mestas baudas pataikė Mintautas Bulanovas ir Sporto klubas iki didžiosios pertraukos išlaikė minimalų pranašumą (33:32).

Mačo likimas galėjo labai greitai išsispręsti tik prasidėjus antrajai mačo daliai. Per tris pirmas trečiojo kėlinio minutes Jonavos komandos krepšininkai taip ir nesugebėjo pelnyti taškų, o varžovai atsakė spurtu 10:0. Sporto klubas jau atsiliko 33:42. Trečiojo kėlinio eigoje situaciją ėmėsi gelbėti R. Žuklevičius, pataikęs kelis metimus iš eilės, baudas sumetė M. Dieninis ir likus žaisti pusantros minutės Jonavos komanda sumažino atsilikimą iki minimumo (44:45).

Ne tiek daug Sporto klubas atsiliko ir paskutiniajame kėlinyje, bet keli nerezultatyvūs epizodai leido šeimininkams dar kartą nutolti (50:59). Įpusėjus kėliniui tritaškį pataikė M. Bulanovas, vėl tiksliai baudas sumetė M. Dieninis ir beliko tik keturių taškų deficitas. Visas Jonavos komandos pastangas nurėžė aikštės šeimininkai, kurie dvi savo atakas baigė taikliais tritaškiais ir mačo baigti stapo aiški. L. Grabausko tritaškis situacijos negelbėjo ir Sporto klubas patyrė jau nieko nestebinantį pralaimėjimą rezultatu 62:70 (18:17, 15:15, 11:15, 18:23).

Sporto klubas – M. Dieninis – 15 (baudos 4/6, tritaškiai 3/6), L. Grabauskas – 13 (3 per. kam., baudos 5/9, tritaškiai 2/2), R. Žuklevičius – 12 (4 kl., metimai 5/9), M. Bulanovas – 11 (3 per. kam., tritaškiai 2/4).

Šis pralaimėjimas dar labiau sukomplikavo padėtį, kai artimiausi varžovai Molėtų „Ežerūnas“ pasiekė dvi pergales. Antrajame mače molėtiškiai po permainingos kovos Joniškyje 92:91 įveikė „Delikatesą“, o prieš tai namuose 82:65 pranoko „Palangą“.

Kiti antrosios grupės rezultatai: „Palanga“ – Kauno „Žalgiris-2“ 79:84, „Mažeikiai“ – „KTU“ 79:64.

Pirmojoje grupėje užfiksuoti šie rezultatai: Vilniaus „Perlas“ – Raseinių „Rasai“ 103:96 (po pratęsimo), „Šilutė“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ 79:86, Šakių „Vytis“ – „Telšiai“ 58:87, „Rasai“ – „Vytis“ 75:79, „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 70:94, „Telšiai“ – „Šilutė“ 67:94.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):