Viena pergalė prieš „Palangą“ pakilti iš paskutiniosios vietos nepadėjo

Pirmadienis, 06 February 2017 09:48 Parašė

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi trečiasis čempionato ratas ir prasidėjo paskutinysis, ketvirtasis. Po šio rato dvylika komandų pateks į atkrintamąsias varžybas. Tuo tarpu paskutinę vietą užėmusi ekipa, pagal varžybų nuostatus, turės palikti likti ir iškristi į Regionų krepšinio lygą (RKL). Nors teoriškai Jonavos Sporto klubas turi galimybių pakovoti dėl vietos atkrintamosiose, tačiau rezultatai rodo, kad pagal esamą žaidimą tenka pakovoti dėl vietos išsaugojimo NKL.

Šią savaitę Sporto klubas sužaidė dvejas rungtynes su „Palangos“ klubu ir turėjo galimybę pakilti į tryliktąją vietą, tačiau šeštadienio dvikovos Jonavos komandą vėl pasiuntė į paskutiniąją vietą.

Pirmasis tarpusavio mačas vyko Palangoje, kurio didvyriu tapo Karolis Šarukas, surinkęs beveik pusę komandos taškų ir „nukalęs“ taip reikalingą pergalę Jonavos komandai. Susitikimo pradžia nieko gero nežadėjo, nes septintąją minutę jau teko vytis varžovus, kurie turėjo dviženklę persvarą (6:16). Įpusėjus antrajam kėliniui skirtumas dar labiau išaugo ir šeimininkai buvo priekyje jau 14 taškų (21:35), o vėliau – ir 16 (24:40).

Visgi, Jonavos komandos krepšininkai rankų nenuleido. Trečiojo kėlinio pabaigoje vieną po kito tritaškius pataikė Raimundas Žuklevičius ir Mintautas Bulanovas, o Lukas Grabauskas pridėjo taškus su varžovo pražanga. Iki ketvirčio pabaigos likus trims minutėms Sporto klubas turėjo tik penkių taškų deficitą (46:51).

Paskutiniajame kėlinyje toliau didžiąją dalį taškų rinko geriausias sezono rungtynes sužaidęs K. Šarukas. Po jo ir Mykolo Dieninio taškų, aikštės šeimininkų pranašumas visiškai dingo. Likus trims minutėms Ričardas Verbickas atstatė pusiausvyrą (64:64), o K. Šarukas jį persvėrė (66:65). Užtikrintai sužaidę rungtynių pabaigą bei pasinaudoję varžovų klaidomis, Sporto klubas pasiekė pergalę rezultatu 69:65 (13:22, 18:19, 19:14, 19:10) bei turnyrinėje lentelėje pakilo viena pozicija aukštyn.

„Palanga“ – Antanas Bertašius – 16 (9 atk. kam., metimai 7/12), Žygimantas Šimonis – 11 (tritaškiai 3/5), Raijon Travel Kelly ir Vitalijus Kozys – po 9.

Sporto klubas – Karolis Šarukas – 30 (8 atk. kam., tritaškiai 3/5, metimai 13/19), Mintautas Bulanovas – 10 (baudos 3/4), Lukas Grabauskas – 8 (7 rez. perd., baudos 4/9).

Po šeštadienio dvikovų viskas vėl grįžo į savo pozicijas, nes Jonavos komanda po permainingos kovos ir pratęsimo 81:89 (21:14, 21:21, 16:23, 18:18, 5:13) nusileido „Palangos“ klubui, o artimiausias varžovas, Molėtų „Ežerūnas“ šventė pergalę ir susigrąžino tryliktąją vietą.

Antrosios rungtynės su Palangos krepšininkais vyko Jonavoje ir Sporto klubas tikėjosi tokios pat susitikimo baigties, kaip ir Palangoje. Mačo pradžia klostėsi gan sėkmingai. Vytautas Pikalavičius ataką užbaigė su varžovo pražanga, iš toli pataikė R. Žuklevičius bei M. Dieninis ir Sporto klubas išsiveržė į priekį (19:10).

Svečiai antrajame kėlinyje vis mažino atsilikimą ir likus dviems minutėms buvo belikęs vos dviejų taškų Jonavos komandos pranašumas (32:30). Per likusį ketvirčio laiką L. Grabauskas rezultatyviai užbaigė kelias atakas, o R. Žuklevičiaus taškai su varžovo pražanga vėl grąžino septynių taškų pranašumą (42:35).

Iki trečiojo kėlinio vidurio toliau abi ekipos rungtyniavo panašiu stiliumi, tačiau svečiai iš Palangos šeštąją minutę perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą (49:50). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis L. Grabauskui pavyko išlyginti rezultatą (58:58) ir ketvirtąjį kėlinį vėl viskas prasidėjo nuo nulio.

Visą šį kėlinį abiejų komandų žaidėjai vis keitėsi taikliais metimais ir nei vienai nepavyko nutolti. Likus žaisti 20 sek. Tomas Milinskas dar kartą išlygino rezultatą. Varžovų tolimas metimas skriejo pro šalį ir Jonavos krepšininkai dar turėjo 15 sek. baigti rungtynes pergalingai, tačiau M. Bulanovo tolimas metimas tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą (76:76).

O štai pratęsimas aikštelės šeimininkams visiškai nesusisekė. Palangos komandos gretose nesulaikomai toliau žaidė Antanas Bertašius ir Aurimas Urbonas, kurių dėka skirtumas tik didėjo „Palangos“ klubo naudai.

Sporto klubas – Lukas Grabauskas – 18 (6 kl., 3 per. kam., 4 rez. perd., 9 atk. kam., baudos 4/7, metimai 7/19), Tomas Milinskas – 15 (9 atk. kam., metimai 7/11), Mintautas Bulanovas (tritaškiai 2/4) ir Raimundas Žuklevičius – po 10.

„Palanga“ – Antanas Bertašius – 30 (10 atk. kam., baudos 9/12, metimai 10/16), Aurimas Urbonas – 23 (6 kl., 6 per. kam., 3 rez. perd., tritaškiai 1/7, metimai 10/23), Mantvydas Stašelis – 15 (metimai 7/10).

Kiti rezultatai: pirma grupė – Raseinių „Rasai“ – Vilniaus „Perlas“ 80:66, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Šakių „Vytis“ 66:73 ir 69:60, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – „Šilutė“ 104:73 ir 99:84, „Perlas“ – „Telšiai“ 68:76 ir 69:62.

Antra grupė – Joniškio „Delikatesas“ – „Mažeikiai“ 75:82 ir 96:90, Kauno „Žalgiris-2“ – Molėtų „Ežerūnas“ 91:76 ir 59:72.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):