Paskelbtas Miesto naujienos

Atidaromoje Jonavos sporto arenoje koncertuos Linas Adomaitis ir "X faktoriaus" nugalėtoja

Trečiadienis, 01 February 2017 11:39 Parašė 

Jonavoje duris lankytojams atvers naujas modernus daugiafunkcis kompleksas – 2 tūkst. vietų Jonavos sporto arena. Iškilmingas arenos atidarymas įvyks vasario 22 d., 19 val. Atidarymo programoje – teatralizuotas įvairių sporto šakų atstovų pasirodymas, Lino Adomaičio su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, „X faktoriaus" nugalėtojos Iglės Bernotaitytės koncertas.

Netrukus po atidarymo, vasario 24 d., Jonavos sporto arenoje vyks AB „Achema" veteranų pagerbimo šventė, vėliau, kovo 5 d., Lietuvos moterų krepšinio lyga pakvies į „Žvaigždžių dienos" renginį, o kovo 25 d. arenoje žiūrovų laukia išskirtinio balso dainininkė Inga Valinskienė.

„Labai džiaugiamės pagaliau galėdami pakviesti visus jonaviečius ir miesto svečius į ilgai lauktą Jonavos sporto arenos atidarymo šventę. Šiuo renginiu pradėsime visiškai naują kokybiškų sporto ir kultūrinių renginių etapą mūsų rajone. Tikimės, kad jonaviečiai pamėgs naująją areną ir gausiai lankys čia vyksiančius renginius, o mūsų rajono sportininkai šioje arenoje pasieks daug naujų pergalių", – sako laikinai einantis mero pareigas Eugenijus Sabutis.

Naujas traukos centras

Žeimių gatvėje, šalia Lietavos stadiono iškilusi arena lengvai pritaikoma įvairių sporto šakų varžyboms: krepšinio, salės futbolo, tinklinio, rankinio, bokso, dziudo, stalo teniso, badmintono, gimnastikos, sportinių šokių ir kt.

Sustūmus pirmojo aukšto tribūnas ir sporto salę padalijus į tris aikšteles, vienu metu arenoje galės vykti trys treniruotės.
Arenoje sudarytos visos sąlygos plėtoti ne tik sportinę, bet ir kultūrinę veiklą, organizuoti aukšto lygio meninius pasirodymus, rengti miesto šventes ir kitus masinius renginius.

Pirmajame arenos aukšte nuolat veiks restoranas „Charlie Pizza", trečiajame renginių metu dirbs VIP baras. Arenoje įrengtos penkios VIP ložės su tribūnomis po 24 sėdimas vietas. Arenoje taip pat įrengta 40 vietų konferencijų salė, erdvios patalpos sportininkams ir atlikėjams.

„Jonavos sporto arena taps dar vienu objektu šalia Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro, kuriais rūpintis patikėta Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui. Stengsimės, kad ir ši vieta taptų visų jonaviečių traukos centru, kad kiekvienas čia atvykęs Jonavos gyventojas ar miesto svečias gautų aukščiausios kokybės paslaugas, gerai praleistų laiką ir norėtų sugrįžti dar ir dar kartą", – sako JKKSC direktorė Regina Stupurienė.

Trumpa statybų istorija

Jonavos sporto arena buvo pradėta projektuoti prieš dešimt metų, o 2010 m. rugsėjo 4 d. statybvietėje įleista kapsulė su laišku ateities kartoms, prasidėjo statybos. Darbų eiga priklausė nuo valstybės skiriamų lėšų.

Jonavos sporto arenos statyboms iš Valstybės investicijų programos buvo skirta iš viso 3 mln. 846 tūkst. eurų. Jonavos rajono savivaldybė skyrė 2 mln. 583 tūkst. eurų. 2016 m. prie arenos statybų finansavimo prisidėjo Jonavoje veikianti bendrovė „Achema", skyrusi 600 tūkst. eurų paramą.

Iš viso Jonavos sporto arenos statybos kainavo 7 mln. eurų.