Retai laimintis Sporto klubas nugalėjo „Ežerūną“, bet pralaimėjo jauniesiems žalgiriečiams

Pirmadienis, 30 January 2017 08:37 Parašė

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) komandos jau kitą savaitę ne tik pabaigs trečiąjį, bet ir pradės ketvirtojo rato kovas. Nerijaus Zabarausko treniruojamas Jonavos Sporto klubas šiame sezone itin retai pergalėmis pradžiugina savo sirgalius. Būtent šią savaitę Jonavos komanda sugebėjo po ilgesnės pertraukos vėl įsirašyti pergalę į savo sąskaitą, kai KKSC salėje rungtyniavo su Molėtų „Ežerūnas“ klubu, kuris taip pat šiemet užima vietas turnyrinės lentelės dugne.

Mačas su molėtiškiais prasidėjo atsilikimu, kai antrąją minutę teko vytis varžovus (4:6), tačiau Jonavos komandos krepšininkai varžovams užkūrė tikrą pirtį ir per kitas penkias minutes neleido jiems pelnyti nei vieno taško. Tuo tarpu patys, kai tritaškius vieną po kito pataikė aukštaūgiai Tomas Milinskas ir Karolis Šarukas, o prie tokio rezultatyvaus žaidimo dar prisidėjo Ričardas Verbickas ir Mykolas Dieninis, Sporto klubas laimėjo atkarpą 16:0 bei „šovė“ į priekį (20:6).

Šiame susitikime Jonavos ekipos atsarginių suolas jau buvo kur kas ilgesnis ir treneris galėjo leisti pailsėti žaidėjams. Antrojo pradžia toliau klostėsi įspūdingai. Įsimėtę Jonavos komandos krepšininkai laimėjo dar vieną atkarpą (9:0) ir švieslentė rodė aikštės šeimininkų daugiau nei dvidešimties taškų pranašumą (33:11). Po tokio šalto dušo svečiai atsigavo ir šiek tiek jiems pavyko sustabdyti įsibėgėjusius šeimininkus (44:27).

Prasidėjus antrajai žaidimo pusei „Ežerūno“ ekipai pavyko dar labiau priartėti (44:31), bet vėl prabilo Jonavos komandos toliašaudė artilerija. Iš toli pataikė Raimundas Žuklevičius, M. Dieninis ir Sporto klubas įpusėjus trečiajam ketvirčiui susigrąžino solidesnį pranašumą (52:35).

Iki pat mačo pabaigos svečiai toliau siekė pakeisti įvykių eigą mažindami atsilikimą, bet tuojau pat Jonavos ekipa vėl atsakydavo rezultatyviomis atakomis. Iki rungtynių pabaigos likus šešioms minutėms varžovai dar kartą priartėjo (61:50), bet iš toli taikliai švystelėjo Mintautas Bulanovas bei R. Žuklevičius ir Sporto klubas atstatė saugų atstumą (70:54). Paskutinėmis susitikimo sekundėmis svečiai sumetė baudas ir jau tikėjosi vienuolikos taškų nesėkmės, bet jau aidint sirenai R. Verbickas tolimu metimu įtvirtino Jonavos komandos pergalę rezultatu 81:67 (24:11, 20:16, 11:14, 26:26) bei sugrąžino intrigą kovoje dėl tryliktosios vietos, nes kopti aukščiau praktiškai bus labai sunku.

Sporto klubas – Raimundas Žuklevičius – 14 (tritaškiai 3/6), Mykolas Dieninis – 13 (8 atk. kam., metimai 6/12), Karolis Šarukas – 9 (tritaškiai 1/6).

„Ežerūnas“ – Raimundas Ambrulaitis – 13 (9 atk. kam., 10 išprov. praž., baudos 7/8), Marius Pociukonis – 12 (metimai 6/13), Laurynas Kirlys (4 kl., baudos 4/4) ir Ignas Repčys (3 per. kam., baudos 3/3, metimai 3/10) – po 9.

Tam reikia sėkmingai sužaisti paskutiniąsias trečiojo rato rungtynes ir per prasidėjusį ketvirtąjį ratą pasiekti vos ne visas pergales. Po retos pergalės namuose, Jonavos komanda patyrė dar vieną, eilinę nesėkmę. Sporto klubas Kaune po atkaklios kovos 74:78 (14:19, 18:16, 13:18, 29:25) nusileido „Žalgiris-2“ komandai. Tris su puse minutės rungtynių pradžioje Jonavos komandos krepšininkai taip ir nerado galimybių pelnyti taškų (0:6). Ne itin sekėsi taškų pelnyti ir vėliau, o šeimininkai sugebėjo padidinti savo persvarą iki dešimties taškų (6:16). Baigiantis ketvirčiui sėkmingiau sužaidė T. Milinskas, o K. Šarukas taikliu metimu sumažino atsilikimą (14:19).

Antrasis kėlinys prasidėjo R. Verbicko solo partija, kai vieną po kito pažėrė kelis tritaškius ir visiškai sumažino atsilikimą iki minimumo (22:23), o antrąją minutę M. Dieninio taškai pirmą kartą net ir persvėrė rezultatą Sporto klubo naudai (24:23). Beveik visą šį ketvirtį vyko kova taškas į tašką. Tik paskutinėmis sekundėmis jaunųjų žalgiriečių lyderio Gyčio Masiulio taškai leido sėkmingai baigti pirmąją rungtynių dalį (35:32).

Po didžiosios pertraukos Jonavos komandos puolimas užstrigo ir šeimininkai vėl sugrąžino jau turėtą dviženklį pranašumą (36:46). Visgi, Lukui Grabauskui pataikius iš toli, o trečiąjį kėlinį taškais užbaigus M. Bulanovui, ekipas skyrė 8 taškai (45:53).

Iki mačo pabaigos likus dviems minutėms atrodė, kad susitikimo baigtis nulemta, nes tuo metu žalgiriečiai jau turėjo solidų 14 taškų pranašumą (72:58). Per šį laiką įsižaidęs L. Grabauskas vertė perniek varžovų pranašumą. Dažnai stodamas prie baudų metimų linijos, tai vertė taškais ir skirtumas drastiškai mažėjo, bet pakovoti dėl pergalės laiko jau neužteko.

„Žalgiris-2“ – Gytis Masiulis – 24 (8 atk. kam., baudos 8/13, metimai 7/11), Kristupas Žemaitis – 18 (6 rez. perd., baudos 8/9, tritaškiai 2/3), Laurynas Birutis – 11 (15 atk. kam.).

Sporto klubas – Lukas Grabauskas – 24 (4 per. kam., 10 išprov. praž., baudos 9/13, metimai 7/11), Ričardas Verbickas – 16 (tritaškiai 4/6, baudos 4/6), Karolis Šarukas – 10 (metimai 4/11).

Kiti rezultatai: pirma grupė – Raseinių „Rasai“ – „Šilutė“ 96:100, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – „Telšiai“ 82:54, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – „Rasai“ 84:94, „Šilutė“ – Vilniaus „Perlas“ 86:72, Šakių „Vytis“ – „Perlas“ 74:56, „Telšiai“ – „Sūduva-Mantinga“ 73:92.

Antra grupė – Kauno „KTU“ – „Palanga“ 92:88, Kauno „Žalgiris-2“ – „Mažeikiai“ 77:60, „Palanga“ – „Mažeikiai“ 85:73, Joniškio „Delikatesas“ – „KTU“ 73:62.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):