Rajono salės futbolo pirmenybių nugalėtojai – SMK „Vikingai“

Antradienis, 10 January 2017 11:43 Parašė

Baigėsi 2016-2017 metų Jonavos rajono salės (5x5) futbolo pirmenybės, kuriose šiemet varžėsi 9 komandos. Iš pradžių ekipos tarpusavyje varžėsi dviejuose pogrupiuose, o vėliau kiekvieno pogrupio trims geriausioms komandoms buvo suteikta proga pakovoti dėl apdovanojimų.

Paspaudus didesniam šaltukui, „Neries“ pagrindinės mokyklos sporto salėje nebuvo itin šilta, bet futbolo mėgėjams tai nebuvo didelė kliūtis. Penktadienio vakarą sužaisti du paskutinieji mačai, po kurių ir paaiškėjo šio sezono nugalėtojas ir prizininkai.

Pirmiausia aikštelėje susitiko dėl trečiosios vietos kovojančios ekipos. Pirmenybėse tik vieną nesėkmę patyrusi „Veterano“ komanda siekė reabilituotis po nesėkmės pusfinalyje ir sėkmingai baigti varžybas, iškovojant trečiąją poziciją. Tačiau dvikova su „V-12“ futbolininkais nebuvo tokia lengva, nors ir pastarosios ekipos atsarginių suolelis buvo itin trumpas. Tik prasidėjus susitikimui du taiklius smūgius atliko senjorų ekipos žaidėjas Virginijus Nutautas, tačiau tarp šių smūgių įsiterpė Marius Ganusausko įvartis, sušvelnindamas senjorų pranašumą (2:1). Besibaigiant pirmajam kėliniui „V-12“ futbolininkui Ignui Keliauskui pavyko dukart iš eilės lyginti rezultatą, kai senjorų gretose tikslumu pasižymėjo ir Martynas Stankevičius. Esant lygiam rezultatui 3:3, „V-12“ komanda toliau kontroliavo situaciją aikštelėje, bet Dainiaus Vilkaičio įvartis privertė šią jauną komandą dėti visas pastangas bent atstatyti pusiausvyrą. Taškas susitikime buvo padėtas paskutinę minutę, kai Gytis Janonis įtvirtino „Veterano“ persvarą (5:3), iškovojant trečiosios vietos medalius.

Finalinių rungtynių pradžia teikės intrigos galimybę. Nors pirmieji po Beno Spietinio tikslaus smūgio pirmavo SMK „Vikingai“, kurių žaidėjas Artūras Rocys dar neišnaudojo 6 m baudinio. Tuo tarpu „Gaschemos“ ekipa atsakė rezultatyviomis atakomis ir po Dariaus Kontauto ir Valentino Česnovičiaus tikslių smūgių, ši komanda po pirmojo kėlinio pirmavo 2:1.

Tokia rungtynių eiga netenkino vikingų, kurie labai greitai, tik prasidėjus antrajai susitikimo pusei, atstatė pusiausvyrą (Eisvinas Utyra). Situacija aikštelėje ėmė keistis, kai 30 min. Benas Padvaiskas išvedė SMK „Vikingai“ ekipą į priekį. Dar po dešimties minučių tiesiog pasipylė įvarčiai į „Gaschemos“ vartus. Tuo metu šiai ekipai visiškai ėmė nesisekti, nes už varžovų pražangų limitą buvo skiriami 10 m baudiniai. Tad kiekviena pražanga virto baudiniais, tačiau vikingų vartų sargas Andrius Skorupskas per kelias minutes atrėmė Lino Korsako bei Pauliaus Vizbaro smūgius. Tuo tarpu vikingų žaidėjai toliau smaginosi įvarčiais, kuriuos vieną po kito mušė E. Utyra, Albertas Ramonas, A. Rocys, B. Spietinis ir finalinio susitikimo baigtis tapo aiški. Paskutinėmis minutėmis raudoną kortelę dar užsidirbo „Gaschemos“ vartininkas Modestas Stonys, o šios ekipos žaidėjas D. Kontautas, o po akimirkos ir V. Česnovičius nerealizavo jau ketvirto 10 m baudinio į varžovų vartus. Laimėdami rungtynes rezultatu 7:2, šių metų salės futbolo pirmenybių nugalėtojais tapo SMK „Vikingai“.

Po finalinių rungtynių vyko apdovanojimų ceremonija, kurioje kartu su varžybų vyr. teisėju Algimantu Sakavičiumi, taures, prizus bei medalius teikė Kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius. Prizais apdovanoti rezultatyviausi pogrupių žaidėjai Edgaras Makarovas („KKSC-1998’99) bei Benas Spietinis (SMK „Vikingai“). Atkrintamųjų varžybų rezultatyviausiu žaidėju su 6 įvarčiais tapo dar vienas vikingas E. Utyra, o jo komandos žaidėjas Andrius Skorupskas buvo pripažintas geriausiu pirmenybių vartininku.

Nugalėtojų komandos gretose rungtyniavo: A. Skorupskas, Modestas Gabulas, A. Rocys, B. Spietinis, A. Ramonas, E. Utyra, Aurimas Mockus, Lukas Miščiukas, Ernestas Auglys, B. Padvaiskas.