Paskelbtas Krepšinis

Po septynių pralaimėjimų iš eilės, Sporto klubas pagaliau įsirašė pergalę

Antradienis, 10 January 2017 11:41 Parašė

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujantis Jonavos Sporto klubas toliau nusileidžia varžovams ir turnyrinėje lentelėje jau nukrito į paskutiniąją, keturioliktąją, vietą. Tai įvyko po šeštadieninės dvikovos, kai Jonavos ekipa (treneris Nerijus Zabarauskas) savo aikštelėje susitiko su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubu, kuris su dar viena komanda dalinasi antrą-trečią vietas.

Ričardas Verbickas, Karolis Šarukas, Lukas Grabauskas ir pagaliau vėl R. Verbickas per nepilnas tris minutes pasiuntė varžovus į nediduką nokdauną, kai išsiveržė į priekį 8:0. Vėliau K. Šaruko tritaškis leido jonaviečiams pirmauti 13:2, tačiau tai buvo tik susitikimo pradžia, nes vėliau situacija aikštelėje pasikeitė drastiškai. Svečiai ėmė vytis aikštelės šeimininkus ir neįtikėtinai taikliai atakavo krepšį. Nors Jonavos krepšininkų puolimas buvo gan neblogas, bet uostamiesčio krepšininkų – tiesiog solidus, nes šie ne tik įstengė pasivyti Sporto klubą, bet persverti rezultatą bei patiems įgyti solidų pranašumą. Klaipėdiečiai per pirmąjį kėlinį pelnė net 34 taškus (20:34).

Labai greitai susikrovę dviženklę persvarą varžovai vienu metu antrajame kėlinyje buvo pristabdyti. Tritaškį pataikė Mykolas Dieninis, rezultatyviai sužaidė Justas Vazalis ir beliko tik penkių taškų deficitas (38:43). Puolimas ir toliau dominavo bei po dviejų ketvirčių sudėjus, komandos jau buvo peržengusios šimto taškų ribą (47:56).

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkų puolimas stabtelėjo, bet svečių iš Klaipėdos puolimui tai nesutrukdė, nors ir mažiau, bet pelnyti pakankamai taškų, kad pirmą kartą mače pasiekti ir dvidešimties taškų persvarą (52:73).

Krepšinis vyko rezultatyviai, tačiau Klaipėdos krepšininkai žaidė daug rezultatyviau ir vienu metu svečiai priartėjo prie trisdešimties taškų persvaros. Sporto klubas patyrė nesėkmę rezultatu 71:95 (20:34, 27:22, 7:19, 17:20). Tai buvo jau septintoji Jonavos komandos nesėkmė iš eilės.

Sporto klubas – Mintautas Bulanovas - 16 (baudos 3/3, tritaškiai 3/5), K. Šarukas – 14 (baudos 3/3), J. Vazalis – 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ – Džiugas Slavinskas – 16 (baudos 8/16), Mindaugas Stašys – 14 (baudos 5/6, tritaškiai 3/3), Deividas Anužis (5 rez. perd.) ir Ignas Ramašauskas – po 11.

Tuo tarpu sekmadienį, pagaliau, po septynių nesėkmių iš eilės, Jonavos krepšininkai nutraukė pergalių badą ir Šakiuose po atkaklios kovos 72:67 (20:14, 13:16, 17:20, 22:17) įveikė „Vytį“.

Pirmojo kėlinio pradžia priklausė Jonavos krepšininkams, kurie iš karto pasistūmėjo į priekį. Tokio spurto iniciatoriumi tapo K. Šarukas, įmetęs 9 taškus ir leidęs jonaviečiams būti priekyje 15:4. Pirmojo ketvirčio pabaigoje aikštelės šeimininkai šiek tiek sumažino atsilikimą (20:14).

Visą antrą kėlinį Sporto klubas išsaugojo pirmaujančias pozicijas, tačiau besibaigiant ketvirčiui šakiečiams dar kartą pavyko priartėti, tačiau šįkart Jonavos komandos pranašumas sumažėjo dar labiau. Jonavos komanda pirmavo jau tik 33:30.

Tuoj po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkams pavyko jau ir persverti rezultatą. Visgi, kurį laiką vyko gan lygus žaidimas. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus trim minutėms iš toli taiklų metimą atliko Raimundas Žuklevičius ir Sporto klubas vėl susigrąžino tuos turėtus tris taškus (46:43), tačiau po trečiosios mačo dalies švieslentėje prie komandų pavadinimų buvo du penkiasdešimtukai (50:50).

Savo gerą žaidimą, prasidėjus ketvirtajam kėliniui, tritaškiu įtvirtino K. Šarukas, bet įpusėjus ketvirčiui, „Vyčio“ ekipoje tolimą šūvį paleido Tadas Sebežiovas (visai neseniai šis jonavietis atstovavo Sporto klubą). Šakių klubas tuo metu buvo priekyje 57:55. Visgi, paskutiniąsias antrojo rato rungtynes jonaviečiai pabaigė itin sėkmingai, nutraukdami septynių pralaimėtų rungtynių seriją. Svarbiu momentu tritaškį pataikė Ričardas Verbickas, eilinius taškus pridėjo K. Šarukas, o prasidėjus paskutinei mačo minutei, dar taiklų metimą pataikė Mykolas Dieninis. Tuo metu Sporto klubas pirmavo 68:62. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis aikštelės šeimininkai T. Sebežiovo tritaškio dėka dar mėgino grąžinti intrigą, bet Luko Grabausko ir R. Verbicko taiklios baudos garantavo pergalei Jonavos klubui.

„Vytis“ – Gytis Radzevičius (tritaškiai 2/6) ir T. Sebežiovas (baudos 3/6, tritaškiai 2/4) – po 13, Paulius Beliavičius (6 kl., tritaškiai 1/9, baudos 5/6) ir Edvinas Jezukevičius (baudos 4/4) – po 10.

Sporto klubas – K. Šarukas – 21 (7 atk. kam., 4 per. kam., baudos 4/5, metimai 8/14), L. Grabauskas – 15 (4 rez. perd., baudos 5/6, metimai 5/12), R. Verbickas – 9.

Kiti rezultatai: Vilniaus „Perlas“ – Molėtų „Ežerūnas“ 74:65, „Palanga“ – Šakių „Vytis“ 65:82, Kauno „Žalgiris-2“ – „Telšiai“ 73:80, „Perlas“ – „Vytis“ 57:80, „Telšiai“ – „Mažeikiai“ 99:75, „Žalgiris-2“ – Kauno „KTU“ 98:55, Raseinių „Rasai“ – Joniškio „Delikatesas“ 98:86, „Ežerūnas“ – „Palanga“ 77:84, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – „Šilutė“ 96:58, „Palanga“ – „Telšiai“ 76:71, „Šilutė“ – „Ežerūnas“ 100:83, „KTU“ – „Sūduva-Mantinga“ 58:106, „Mažeikiai“ – „Perlas“ 68:79, „Nafta-Uni-Akvaservis“ – „Rasai“ 94:74, „Delikatesas“ – „Žalgiris-2“ 79:63.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):