Galinos ir Viliaus Plytnikų šeimą globoja ne tik meilės deivė Venera, bet ir kelios meno mūzos. Todėl vakarais Bartonių kaime esančioje sodyboje suskamba gitaros akordai, į naktį išsiveržia poezijos posmai, o dienomis prabyla šeimininko vyriškomis rankomis sukurtos akmeninės ir medinės skulptūros. Anot sutuoktinių, tai esąs…

Paukščiai grįžta namo

Trečiadienis, 06 March 2024 10:19 Parašė
Ne veltui pirmas pavasario mėnuo pavadintas kovo vardu – gimtinėn grįžta paukščiai. Pirmieji iš šiltųjų kraštų parskrenda vieversiai, kurie nuo seno laikomi pavasario šaukliais. Tačiau vadinamųjų vyturėlių balsas palyginti silpnas, lyriškas, o ir miesto centre šio mažo paukštelio neišvysi, jis – laukų padanges čirpina. Kas…

Kūrėjo svajonė – legendos apie tėviškę

Trečiadienis, 28 February 2024 12:54 Parašė
Kadaise patikėjęs  lietuviško žodžio skambesiu ir galia, tuo iš kažkur atklystančiu ir juodu ant balto užrašytu dailiu sakiniu, Vytautas Ilonis tarnauja jam iki šiolei. Panašiai su medžio drožyba. Pajutęs rankose vėjų nublokštą, dar gyvą liepos ar pušies nuolaužą, pasitelkia savo išmonę, kad tą medgalį paverstų…
Ketaus puodai arba dar kitaip visuomenėje vadinami „špižiniai“ puodai pasižymi ilgaamžiškumu, bei žinoma savo gerosiomis savybėmis su kuriomis juose pagamintas maistas, daug gardesnis ir skanesnis. Šiuos puodus jau nuo seno žmonės naudoja gamindami maistą, šie puodai ilgaamžiški ir patvarūs, o svarbiausia, kad puikiai išlaiko ir…
Puslapis 1 iš 32